Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
perlsite - помощник
Тези дни забърках няколко торби подова замазка и в крайна сметка остана половин кофа мръсна вода от измиването на бъркалките и инструментите, както и самото измиване на използваните кофи. Знам, че не е редно да се хвърлят такива отпадъци в канализацията, защото се получава натрупване и запушване. Да не говорим, че в моя случай дори нямам все още направена баня и работеща канализация!

Какво правите вие? Как и къде изхвърляте мръсната вода? Дайте идеии, че в момента освен да чакам половин година да се изпари водата и след това да събера сухата част от материала, за друго не се сещам! :toimonster:
muhala - майстор
Аз имам една кога от Шитрок шпакловка и я използвам за утател.
Бъракам си някакъв материал в друг съд. Чистя, бърша квото и да правя и изсипвам в утаителя.
На другия ден всичко се е утаило в утаителя. Изливам го в канала докато тече бистра вода. След това няколко пъти така. Накрая остава малко вода и много утайка. Всичко това го изсипвам с останалите боклуци в контейнера на улицата.
perlsite - помощник
Благодаря!
Точно попаднах на някакъв документ на Titan, в който се описва, че материала трябва да се остави да се втвърди и да не се изхвърля докато все още пресен. Обаче не ми е ясно точно как да разделя утайката от избистрената вода. Т.е. мога лесно да изхвърял, да речем 80% от водата, но въпреки това ще се излее голямо количество утайка, пясък и т.н. ако се опитам да извърля да речем 95% от водата. Някакъв вариант за филтър, в който да се оцеди утайката (както се прави катък), за да може лесно да се извхърли сухата част?
kozl - майстор
И аз ползвам 1 съд в който мия и от който вземам вода за разтворите. През нощта до сутринта почити всичко се е утаило. Но съда го ползвам доде стане утайката над 5 см. След това изливам избистрената вода в нов съд и ползвам него, а предишния оставям да изсъхне утайката. Сухия материал може и да се ползва нейде за запълване, може и да го метна при строителните отпадъци. Но утайката не в канала. В канала само избистрена вода.
perlsite - помощник
чет дек 16, 2021 7:09 amkozl написа:
След това изливам избистрената вода в нов съд и ползвам него
Т.е. преизползваш водата. Годна ли е въпреки химиите? Създава ли някакъв проблем?
При мен, тъй като нямам и канализация, това звучи като решение, като забъркам следващите няколко торби с замазка и да използвам тази вода.
chapara - майстор
чет дек 16, 2021 8:21 pmperlsite написа:
чет дек 16, 2021 7:09 amkozl написа:
След това изливам избистрената вода в нов съд и ползвам него
Т.е. преизползваш водата. Годна ли е въпреки химиите? Създава ли някакъв проблем?
При мен, тъй като нямам и канализация, това звучи като решение, като забъркам следващите няколко торби с замазка и да използвам тази вода.
За замазка даже можеш да разбъркаш бозата от утаителния съд и да ползваш цялата химия👍

Тема "Как и къде изхвърляте мръсната вода от строителната дейност?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: