Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
kokotoka - помощник
Сагата продължава. След 2 седмици безпроблемна работа на другия контакт, днес пералнята пак се изключи.
Сега е включена в друг контакт към БГ разклонител (черните тройки). Проблем с загряването на кабела няма, но днес 2-3 пъти се изключи...
kozl - майстор
Е оно аз имам у форумо тема веке с 9 страници от AEG съдомиялна. Са работи, обаче загадката по ината и не е решена.
Има ли закономерности в изключването при твоята пералня?

Направи проверка има ли напрежение до платката, когато всичко изгасне. Ще трябва да се правят проверки. Ако не можеш, не е за направи сам.
Последна промяна от kozl на чет яну 13, 2022 7:20 am, променено общо 1 път.
Lutchezar - майстор
Прекъсващ захранващ кабел? май го бях писал вече, ама това най лесно се проверява.
ESPACE - майстор
ср яну 12, 2022 3:44 pmkozl написа:
Направи проверка има ли напрежение до платката, когато всичко изгасне. Захранващите кабели минават през вратата и може да има прекъсване по тях в зоната на сгъвката.
Туй да не е съдомиялна бре, каква врата, какви сгъвки? :?
kozl - майстор
ср яну 12, 2022 6:51 pmESPACE написа:
ср яну 12, 2022 3:44 pmkozl написа:
Направи проверка има ли напрежение до платката, когато всичко изгасне. Захранващите кабели минават през вратата и може да има прекъсване по тях в зоната на сгъвката.
Туй да не е съдомиялна бре, каква врата, какви сгъвки? :?
Да изтеглям си мнението. Объркал съм.
kokotoka - помощник
ср яну 12, 2022 3:44 pmkozl написа:


Направи проверка има ли напрежение до платката, когато всичко изгасне. Ще трябва да се правят проверки. Ако не можеш, не е за направи сам.
Относно напрежението към платката. След като изгасне. След като изгасне, завъртам селектора на програмите на изключено. След това избирам някоя програма и дисплея светва... В смисъл няма нужда да изключвам пералнята от контакта за да тръгне отново...
Lutchezar - майстор
Значи не е захранващ кабел.
kokotoka - помощник
Най-новото. Забелязах, Ча когато пералнята се изключи и не се пипа, след 10-15 минути се включва сама и продължава да пере. После пак се включва и така...
zz_stefanov - майстор
да не би да не ти е нещо не в ред механизма за затваряне на врататата. То там има един термо изключвател чиято логика е обратна по действие на описаното от теб, но има и една пластина дето следи дали е затворена вратата. Моята сега за да я задействам трябва да я натисна с коляно. Ако са повредени ключето или връзките там, може да ти прави тези номера. От там минава голяма част от захранването на уреда.
kokotoka - помощник
Днес поразчовърках пералнята по-сериозно.
На пръв поглед се вижда това
Изображение

Изображение
upload

От единия край има някакъв нагар. Неясно от какво. А от другия единия диод е почернял...

Тема "Пералнята се изключва по време на пране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: