Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Lutchezar - майстор
Изключвам варианта да е влязла влага тогава. Прилича ми на лоша спойка или лош контакт на някоя клема, прекъснал проводник , пералнята е вече на 10 години предполагам?
kokotoka - помощник
вт дек 28, 2021 11:52 amLutchezar написа:
Изключвам варианта да е влязла влага тогава. Прилича ми на лоша спойка или лош контакт на някоя клема, прекъснал проводник , пералнята е вече на 10 години предполагам?
Старичка е, да. Сега пробвам с друг разклонител и контакт. По принцип на пръв поглед не се вижда нищо
MamaMy - майстор
Това е от най-гадните дефекти които се появяват когато си искат. Много трудно ще се открие ако не е сериен дефект
kokotoka - помощник
вт дек 28, 2021 12:26 pmMamaMy написа:
Това е от най-гадните дефекти които се появяват когато си искат. Много трудно ще се открие ако не е сериен дефект
Така е. Днес пробвах в друг контакт. Направи едно пране 1:30 без проблем...
kokotoka - помощник
Странна работа. От както пералнята е включена в другия контакт не е правила проблеми....
Последна промяна от kokotoka на чет дек 30, 2021 6:33 pm, променено общо 1 път.
vlax - майстор
чет дек 30, 2021 6:04 pmkokotoka написа:
Странна работа. От какво пералнята е включена в другия контакт не е правила проблеми....
вт дек 28, 2021 10:26 amkokotoka написа:
...Захранва се от контакт с ключ за бойлера (от години)...
Я го отвори и провери връзките. :?
:partyman:
krasi92 - майстор
Трябва да си помислиш за смяна на позивната. Коко тока май не е подходящ. Коко контакта става.
ESPACE - майстор
Аз не напразно те накарах да смениш контакта. Загряването на входящия кабел трябваше да ти светне лампата. Ясно е чер не е загрявал целия кабел а само щепсела и малко от кабела заради лоша връзка в контакта.
kozl - майстор
чет дек 30, 2021 9:40 pmESPACE написа:
Аз не напразно те накарах да смениш контакта. Загряването на входящия кабел трябваше да ти светне лампата. Ясно е чер не е загрявал целия кабел а само щепсела и малко от кабела заради лоша връзка в контакта.
Аз не се сетих за такава причина и заподозрях платката, но дано това да е проблема.
Ако бойлерното табло е българско, желателно е да се подмени цялото без задната вградена част. Появяват се и проблеми в ключовете от стареене на материала им.
kokotoka - помощник
:-D :-D :-D
чет дек 30, 2021 9:37 pmkrasi92 написа:
Трябва да си помислиш за смяна на позивната. Коко тока май не е подходящ. Коко контакта става.

Тема "Пералнята се изключва по време на пране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: