Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
kozl - майстор
Отварям темата за обмяна на опит.
Закупена 12.04.2014 г. Модел 780.
До сега е била в сервиз за подмяна на батерия,

Прикачен файл:
Roomba780 battery.jpg
Roomba780 battery.jpg (50.84 KиБ) Видяна 813 пъти

ел.мотор на двойните четки и контейнера за смет.
Контейнера за смет,

Прикачен файл:
Roomba780 контейнер.jpg

е подменен, защото не се предлага само ел.мотора на вентилатора за засмукване.
Е мотори открих в Алиекспрес

Прикачен файл:
Roomba780 fan motor.jpg

и следващия път го подмених.


Сега проблемите са във втвърдени бандажни ролки на задвижващите колела и изронени зъби в предавателния механизъм на тричетковата "перка".
Ще поръчвам нови, продават се целите механизми.
radius - майстор
То остана ли нещо :wink:
Аз съм с конкурентен продукт, та ще си мълча занапред.
5kof - специалист
Ние сме с модел 620 от същата марка. Купувана 12.2014г. Като сдаде първата батерия поръчах в e-bay. Някакви полупияни и супер нахални индийци ли са , пакистанци ли не знам, ме мотаха 20 дни. Но накрая дойде батерията. 1:1 с оригиналната. Консумативи - филтри за бокук, валци, четки поръчвах от Алито. За около месец са тук. Голямата ми дъщеря откри, че филтрите стават напълно възстановими след изпиране. Така и започнахме да правим ( три семейства, с три машини). Нашата прислужница на два пъти я носих на сервиз, защото не ще да се качва на дока за зареждане. Втория път техникът ме светна, че датчикът за разпознаване на дока много лесно се замърсява от вент. отвори. Сложих им по една лепенка и реших проблема. Последната батерия я поръчах от една фирма в Благоевград. Взех малко по-мощна. Дойде за 24 часа. Доволни сме от машинката. Ако тая сдаде багажа ( освен музиката, няма нищо вечно), следващата ще бъде с опция и за мокро почистване. Дали ще е същата марка, или друга ще го мислим като му дойде времето.
brum - майстор
До тук по мойта Roomba е имало един ремонт - смених контейнера за смет в който се намира и вентилатора. Сам изъпржих желият модул като по време на почистване на контейнера вдигнах оборотите на перката с прахосмукачка и нещо изпатка по електрониката. Гледах, псувах - то туй почти не се разглабяше и съответно минах на нов контейнер.

Румбата работи от началото на 2016та година и се пуска почти всеки ден. До тук освен консумативите (валяци, четка, филтри) и веднъж контейнера проблеми не е имало. Иначе резервни части бол, но китайските и оригиналните нямат много общо. Нито консумативите :) . Оригиналната батерия е LiPo и все още има предостатъчно капацитет.

Ще мога да кажа дали RoboRock-а (S5 max) е по-як след няколко години. До тук RoboRock-а чисти по-бързо и е значително по-тих. И при него е същата работа - не-оригиналните консумативи са откровенно зле. Оригиналните са 3-4 пъти по-скъпи.

Прането на HEPA филтър е неефективна история. Да, изглежда чист, но в същото време засмукваната мощност пада значително. Та не бих го препоръчал. Особено за филтри дето не ги дават да подлежат на измиване. Самата структура на филтъра е такава, че хем прането я унищожава и спира да работи като HEPA филтър, хем няма как да се извади дрежният прахоляк който е вътре.

Нa RoboRock-а филтъра му уж подлежи на миене според спецификациите, но до сега не съм го пробвал.
burkov - специалист
чет яну 06, 2022 12:31 pmbrum написа:
Нa RoboRock-а филтъра му уж подлежи на миене според спецификациите, но до сега не съм го пробвал.
На роборока, оригиналните филтри се перат максимум веднъж месечно, иначе се прецакват и робота не ги харесва. Понеже е само за поддръжка, но не и за основно почистване, когато пускам другата прахосмукачка дръпвам финния прахоляк от филтъра на роборока. Пробвано с оригинални и с не оригинални. До скоро бяхме с S5, вече сме с S6 MAXV и разликата е осезаема.

Иначе на S5-та не е правено нищо за 4 години, но батерията намали капацитета си. Сега е при тъщата, да видим и там колко ще изкара.
naB4o - специалист
Още един с първия S50 роборок от Китай (11.11.2019 взиман). Сменях гаранционно мотора на страничната перка. Търсих подобно моторче, ама нямаше със същите параметри, за да си ремонтирам и първия. След това имах проблем с Лидар-а, но се оправи след възбуждането на моторчето. Въпреки всичко бях поръчал едно да си имам зор заман. Имам неоригинални консумативи, ама ползвам само филтрите, понеже другите са още ок. Филтрите са с допълнителна мрежичка и ги пера на чешмата, оригиналните след няколко пранета дават грешка. Залепил съм му очите зимата, заради частично тъмни килими.
Прикачен файл:
Screenshot_2022-01-06-14-30-24-059_com.xiaomi.smarthome.jpg
radius - майстор
И аз съм с S50, но много малко съм я ползвал, няма 100 часа и аз "имах проблем с Лидар-а, но се оправи след възбуждането на моторчето." Шантава работа.

Тема "Прахосмукачка робот Roomba" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: