• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Прикачен файл:
IMG_3686.jpg
Прикачен файл:
IMG_3685.jpg
Здравейте, търся помощ за ремонт/подмяна на изгорял горен нагревател за фурна. Нагревателите са два, като вътрешният се ползва освен заедно с външния и за грил функция. Изгорял е външният, но не мога да намеря точно такъв комплект. Има подобни с четири извода, но при тях тръбичката за термостата е къса и обратното: с три извода, но с дълга тръбичка. Във вторият случай не би могла да се ползва грил функцията, но не държа на нея.
Какво ще ме посъветвате да направя и как да се свърже. На снимката кабела най-вляво е изваден и изолиран, защото падаше бушона.
Благодаря на отзовалите се!
naB4o - специалист
Сменях подобен на моя бош. Не отговаря само за грила, ами помага и за по-бързо нагряване. Намерих в един от складовете във Варна в ЗПЗ. Иначе има много локации във Варна, някои имат и сайтове, където може да потърсите според модела на фурната, а най-добре според номера на частта.
krasi92 - майстор
този от снимката е с дълга тъба с три извода. На теб с четири извода с дълга тръба ли ти трябва
Да, с четири извода и дълга тръба и не намирам никъде, въпреки, че съм в Германия.
Георги767 - специалист
https://www.delta-elis.com/ Пробвай тук имат богат избор.Аз от тях си поръчах за моето Миеле.
Последна промяна от Георги767 на вт яну 18, 2022 9:30 pm, променено общо 1 път.
MamaMy - майстор
вт яну 18, 2022 11:24 amТиида написа:
...Има подобни с четири извода, но при тях тръбичката за термостата е къса и обратното: с три извода, но с дълга тръбичка.
Какво ще ме посъветвате да направя и как да се свърже. На снимката кабела най-вляво е изваден и изолиран, защото падаше бушона.
Благодаря на отзовалите се!
На теб ти трябва с три извода и дълга тръбичка. Ти такъв пишеш, че си намерил.

Прикачен файл

IMG_3685.jpg
IMG_3685.jpg (38.73 KиБ) Видяна 932 пъти
Последна промяна от MamaMy на вт яну 18, 2022 9:38 pm, променено общо 2 пъти.
krasi92 - майстор
Махни връзката между двата и вместо обувка на външния сложи керамична клема.
kozl - майстор
вт яну 18, 2022 11:24 amТиида написа:
IMG_3686.jpgIMG_3685.jpg

Здравейте, търся помощ за ремонт/подмяна на изгорял горен нагревател за фурна. Нагревателите са два, като вътрешният се ползва освен заедно с външния и за грил функция. Изгорял е външният, но не мога да намеря точно такъв комплект. Има подобни с четири извода, но при тях тръбичката за термостата е къса и обратното: с три извода, но с дълга тръбичка. Във вторият случай не би могла да се ползва грил функцията, но не държа на нея.
Какво ще ме посъветвате да направя и как да се свърже. На снимката кабела най-вляво е изваден и изолиран, защото падаше бушона.
Благодаря на отзовалите се!
Повтарям се с MamaMy, но и аз не мога да вдена какъв ти е проблема.
От тази снимка:


Изображение


Се вижда, че твоят нагревател е с 3 изхода към захранването му. А от другата че е с дълга тръбичка и с 4 извода, два от които обединени, т.е. три за свързване. От цитата маркиран в синьо си намерил точно такъв като на снимките.
За мен единственото същесвено, без да съм сигурен и колко това е съществено е дългата тръбичка. Краищата на двата нагревателя е възможно да се свързват и разделят, т.е. дали са 4 или 3, това за мен не е проблем. А при теб са необходими 3 и твърдението ти, че с три извода грила не може да се ползва е заблуда, та къкъв ти е проблема :?
пишман_майстор - майстор
Явно и замасяването се води "извод" и затова става обърквацията.
Най-добре , такъв , какъвто е за фурната. Оригиналните са скъпи. Има "копия" , които често са с по-ниско качество, купувал съм за друга марка, е засега бива.
Няма ли номер по часта? Или поне модела на фурната/ номера ѝ. Искам да проверя нещо.
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт/подмяна на горен нагревател за фурна Miele" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: