Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Tottis - помощник
Здравейте,

Планираме предстоящ ремонт на закупено старо жилище. На дневен ред е какво да правим със стария паркет. В началото си мислехме да го оставим, но после решихме, че хич няма да се връзва с новия стил на жилището. После бяхме на вълната да се маха директно, но един майстор ни каза, че ако го махнем ще трябва да направим някаква замазка която щяла много да оскъпи нещата и трябвало да съхне много време.
Целия апртамент в момента е на еднакво ниво и никак не ми се иска да пипам нищо а да редим ламинат отгоре и там, където са плочки някакъв гранитогрес.

Снимал съм на 2 места под радиаторите, където явно е било мокрено/влажно и дъските са се разделили. Разчоплих да видя какво има под първия ред.
Самия паркет е много странен. На големи квадратни форми с малки детайли вътре и височина 1см. Под него има 2 нива х 2см някакви летвички като подложка. Общо като гледам нивото е поне 5см. Паркета е с доста фуги и скърца почти на всяка плоча. Общо около 75кв е въпросния паркет в 4 стаи.
Моля за предложения как би било най-удачно да се подходи в ситуацията.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
+ Имате 5см супер термо изолация
- Каквото и да сложите върху скърцащ паркет, ще скърца

Споменатия майстор, каза ли колко е многото време за съхнене?
Какво друго мислите да пипате по апартамента, преди да се нанесете?
...
Tottis - помощник
Ами всичко, шпакловки, бани, окачен таван и т.н. Още нещо за паркета-а. Като разчоплих няколко дъски ми се мярнаха 1-2 мноого малки гадинки. Та много се чудя дали няма някакъв страшен живот под тоя паркет :)

+ друг човек ми каза, че този паркет може да се разпробие и да се напълни през дупките с лепило/пяна и така ще спре да скърца.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет мар 31, 2022 4:35 pmTottis написа:
Ами всичко, шпакловки, бани, окачен таван и т.н. Още нещо за паркета-а. Като разчоплих няколко дъски ми се мярнаха 1-2 мноого малки гадинки. Та много се чудя дали няма някакъв страшен живот под тоя паркет :)

+ друг човек ми каза, че този паркет може да се разпробие и да се напълни през дупките с лепило/пяна и така ще спре да скърца.
Не ви разбирам чуденките. Първо сваляте паркета и правите замазката, докато оправите всичко друго, ще си изсъхне. Нали не си мислите, че ще се нанесете след месец-два?

Това, дето друг човек го казал е голяма смешка

Честит апартамент и Добре дошли :)
Tottis - помощник
Въпроса е дали си заслужава цялата хамалогия заради въпросната замазка ? Това са си 75кв и като махнем паркета ще зейнат поне 5см дупка. Колко см замазка е удачно да се направи в този случай?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет мар 31, 2022 10:48 pmTottis написа:
... като махнем паркета ще зейнат поне 5см дупка...
Какво имате предвид?
Lutchezar - майстор
Купили сте си апартамент, редно е ако го ползвате да го ремонтирате. Това с слагането на нещо върху паркет под който живее неясно какво и пълненето на дупки с пяна е абсурдно. Все едно с дъвки и плюнка да се опитвате да залепите счупена ваза. Ако са дървояди недай боже, някой ден може да слезете на долния етаж например. Не трябва да има никакви форми на живот нито в пода, нито в стените. Ами ако над вас е гредоред с изядени от дървояди греди?

Не сте казали дали е на плоча или на гредоред. От снимките се вижда само двойна скара. Интересно изглежда паркетът оформен в тези квадрати, някога е бил добре третиран, има колега във форума който би могъл да даде мнение за състоянието и евентуалните проблеми
Chefo77 - майстор
Това е под с черни дъски, в центъра на София има много такива апартаменти в малки кооперацийки. Обикновено под дъските има греди 10/10, между тях - сгурия. Може да са върху тънка плоча, а може и изобщо да няма плоча (май му казваха "Пруски свод").
Апартаментът е в София, нали?
Пишете на Паркети Миланов да мине да го погледне, може да има идея какво да се случи на място. Това с дупчене и пълнене, по снимки е абсолютна загуба на време и пари.
Иначе самия паркет е фигурален и макар да е бил наводняван, е много красив. Това на пода Ви, в момента е 200+ лева на квадрат. Ако има начин да се махнат плоскостите като се запазят цели, със сигурност ще има кой да ги вземе на добра цена.
krasi92 - майстор
пет апр 01, 2022 2:04 amChefo77 написа:
Това е под с черни дъски, в центъра на София има много такива апартаменти в малки кооперацийки. Обикновено под дъските има греди 10/10, между тях - сгурия. Може да са върху тънка плоча, а може и изобщо да няма плоча (май му казваха "Пруски свод").
Апартаментът е в София, нали?
Пишете на Паркети Миланов да мине да го погледне, може да има идея какво да се случи на място. Това с дупчене и пълнене, по снимки е абсолютна загуба на време и пари.
Иначе самия паркет е фигурален и макар да е бил наводняван, е много красив. Това на пода Ви, в момента е 200+ лева на квадрат. Ако има начин да се махнат плоскостите като се запазят цели, със сигурност ще има кой да ги вземе на добра цена.
+1
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Много уважавам OSB за такива подове
Тези паркетни панели са много повредени, мисля

Тема "Ламинат - Замазка или редене върху стар паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: