• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
joro_kem - специалист
пет апр 15, 2022 8:40 amn_a написа:
Що бе, що вадиш двойния аршин?
мога да се аргументирам защо съм написал точно това в темата, от която е изваден цитата. а вие, всъщност ти, дали можеш да го направиш за словоизлиянието си в тази конкретна тема?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет апр 15, 2022 5:01 pmjoro_kem написа:
пет апр 15, 2022 8:40 amn_a написа:
Що бе, що вадиш двойния аршин?
мога да се аргументирам защо съм написал точно това в темата, от която е изваден цитата. а вие, всъщност ти, дали можеш да го направиш за словоизлиянието си в тази конкретна тема?
Естествено. Но включването ти е наистина тъпо, по този начин
lyubohar - майстор
12240
[1.28% от всички мнения / 2.33 мнения на ден]

Има ли някой друг с такава интензивност на постове.
За пореден път питам няма ли модератори този форум,или ви харесва тази плява!
addicted - специалист
Аз навремето си намерих в едно мазе на една кооперация една бюро. Приличаше на гъз. Окаяна работа. Бюрото беше смесица от масив и ПДЧ с фурнир. Бях млад, тъп и ми се занимаваше, намерих един руски виброшлайф от някъде (тежеше сигурно 60 кила) и започна тъкането. Търках дни наред с шлайфа. После търках дни наред на ръка. И бюрото стана чудесно. Много светличко, много приятни на допир. Викам си, трябва да се защити дървото. Идех, купих безцветен лак и го намазах. Стана ама същия цвят както вашия гардероб, доста потъмня от безцветни лак. Ама пък си беше като чисто ново. Дълги години джитках компютъра на него. Сега е при родителите ми и още си е в перфектно състояние, просто вече има ретро вид.
Колкото и труд да хвърлите, основният вид се запазва. Въпрос на вкус...
kozl - майстор
От моя крив опит при шлайфане на естествен фурнир в-у шпервана плоскост на гардероб:
На места фурнира изчезна. Това се дължи на изкривяване на равнината на плоскостта. Виброшлайфа беше с по-голям размер на шкурката и така той подравнява гърбиците по плоскостта, където премахна фурнира.
След като установих поразиите продължих да търкам с парче шкурка на ръка. Тогава нямах други опции и търкането беше дълго и тегаво.

Скоро лакирах первазите на вратата, на които лака беше побелял на места. Первазите, касата и вратата са фурнирован дъб в-у МДФ. За шлайфане си купих "абразивна вълна". Кой номер беше не помня. Пръсках с прозрачен, матов, полиуретанов лак.

Но като гледам снимките плоскостите ми се виждат в добро състояние. Ако целта е избелване не съм запознат с това.
lyubohar - майстор
За да се избелят първо трябва да се свали стария лак със съответните рискове.После се избелват с подходящи препарати-има в нета доста.Но пак с рискове.Аз използвам перхидрол,но за много малки петна и за избелване на конски косми.Надали си струват усилията във Вашия случай.
Благодаря за отговорите по темата!
Плоскостите са ПДЧ със залепен фурнир. Изпробвах на една малка част каквото си бях наумил(шкурене и лакиране) - амии стана както казахте :lol: шарката на фурнир-а се изглади и не изглеждаше добре. Пробвах и да го лакирам, но пак не ми хареса как стои. Като цяло, целта на упражнението е да се "подновят" малко мебелите, като не всички изглеждат толкова добре като тези на снимката. Публикувах тях за да може да добиете представа г/д какъв им е нормалния вид. Освен от снимката имам и едни шкафове от секця, които бяха до тавана в стая с печка. От времето и най-вероятно от печката, на места са по-тъмни. Идеята на тези шкафове сега е да им се сложат крачета и да се ползват на земята.
Както споменах, исках да изсветлеят малко мебелите, понеже стените вече не са същия цвят както преди и този цвят не се връзва с тях и като цяло с мебелите с таята.
Следващото нещо, което съм наумил е всехвалената тебеширена боя. Първо леко ще надера старата повърхност с по-финна шкурка и минавам с грунд. След това мисля да ги мина с цвят "слама" и след това отгоре с цвят "тъмна стрида" и да направя дървесни шарки(подобни на тези на фурнир-а) с една лапичка, която се продава в Практикер. После запечатвам с прозрачен лак на водна основа. На теория би трябвало да е добре и да ми се върже със останалата част от стаята :rolleyes: :partyman:

Има ли някой, който се е занимавал с нещо подобно?
miliad - майстор
Да беше показал захабените части преди, не здравите :? .Има и други начини за сваляне на повредено покритие, не само шлайфане. Понякога и едно забърсване с коресилин върши чудеса с общия вид на някой стари шкафове.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт юни 14, 2022 10:58 ammiliad написа:
Да беше показал захабените части преди, не здравите :? .Има и други начини за сваляне на повредено покритие, не само шлайфане. Понякога и едно забърсване с коресилин върши чудеса с общия вид на някой стари шкафове.
+1
  • 1
  • 2

Тема "Лакиране на стари мебели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: