• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте!

Имам едни доста стари, но здрави шлафове. Понеже в нас правим ремонт сега и искам да ги освежа. Прикачил съм снимки от сегашното им състояние. Обмислям вариант за цялостно шкурене с виброшлайф и после лакиране с безцветен лак.
Имам няколко питанки:
1. шкуренете с виброшлайф дали е удачен вариант, или има по-добро решение? Имам и машина за полиране на фарове с обороти, на която може да се сложи и плот с шкурка.
2. с безцветния лак дали може да се постигне по-светъл цвят от този на снимките?
3. какъв лак бихте ми препоръчали? Бяха ми казали, че има лакове, на които не им отнема много време да се "отмиришат".

Изображение
Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Маймуната си нямала работа, та си разчесала гъза до кръв...
Смени им дръжките и те ти ги освежени
joro_kem - специалист
изумен съм от отношението към част от потребителите в този форум! не е единствения, който посещавам, но само тук срещам откровено груб сарказъм и нерядко цинично отношение към, да кажем, нови потребители или такива с малко мнения. ами, не е красиво, не е и мъжко. знам, че мнението над моето е писано от дама - не е и женствено! ако толкова много пречат "новобрански" въпроси, защо просто не ограничите достъпа до форума? никой не е тук, за да получи оценка за собственото си съществуване! бъдете по-смирени! и в духа на форума, да добавя: мнението е като задника - всеки си го носи, отделен въпрос е дали някой друг го харесва :idea:
lyubohar - майстор
Не знам дали забелязвате броя на постовете на тази дама!
На всяка манджа мерудия!А постовете и 99% са безмислени.
Чудя се на модераторите не им ли прави впечатление задръстването на всички теми от тази особа?!
brum - майстор
Какъв е материала на тези мебели? Предполагам ПДЧ, но с какво над него? Ако е естествен фурнир има шанс да се получи. Ако е нещо друго по-скоро няма шанс да се получи.

Та свали една панта и виж какво се вижда под нея - ПДЧ или масив. И ако е ПДЧ какво е отгоре? Фурнир или някаква пластмаса?
miliad - майстор
Няма да стане както я мислиш с шлайфане. Тук има ясно изразена пора на дървесината и не може да извадиш цвета от нея с шлайфане. Особено при фурнир. Друг е въпроса, че това което виждам на снимката е толкова близо до натурален цвят, че не знам от състаряване или с оцветяване е получено.
Дали си струва цялата галимация за половин тон разлика.....
:?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет апр 14, 2022 9:14 pmjoro_kem написа:
изумен съм от отношението към част от потребителите в този форум! не е единствения, който посещавам, но само тук срещам откровено груб сарказъм и нерядко цинично отношение към, да кажем, нови потребители или такива с малко мнения. ами, не е красиво, не е и мъжко. знам, че мнението над моето е писано от дама - не е и женствено! ако толкова много пречат "новобрански" въпроси, защо просто не ограничите достъпа до форума? никой не е тук, за да получи оценка за собственото си съществуване! бъдете по-смирени! и в духа на форума, да добавя: мнението е като задника - всеки си го носи, отделен въпрос е дали някой друг го харесва :idea:
Що бе, що вадиш двойния аршин?
съб фев 12, 2022 1:24 pmjoro_kem написа:
отрежи я цялата, деб@ и челната плоча... после монтирай френски прозорец - феерия няква :lol:
MamaMy - майстор
Когато някой се изказва критично по повод някое хумористично изказване винаги гледам собствените му постове и каква изненада :roll: ! Ами те и двамата критици страдат остро от всякаква липса на чувство за хумор. :? Може ли да сте толкова темерутести бе колеги? Че вие сте способни да отречете цялото творчество на сър Пелам Удхаус с въпроса "Къде да се смеем?". Ще ви помоля преди да пишете възмутени постове да се постараете да се осведомите какво мислят хора с налично чувство за хумор защото се излагате публично. :)
lyubohar - майстор
И на теб ти личи,че си от плевенско,както и на госпожата,която 100% е от Русенско!
Искам да кажа,че сте от село и страшно ви личи!
MamaMy - майстор
Не може всички да сме столичани. Ако това беше критерий за интелект, от народното събрание щеше да тече мозък. За съжаление интелекта не е свързан с местообитанието на субекта. Самооценката също. Вие сте ярък пример за последното. :rock: Музикант не е титла с която приемат в Менса.
  • 1
  • 2

Тема "Лакиране на стари мебели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: