Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
stenly1988 - помощник
Здравейте,
Купихме апартамент от сграда построена 2010 год. който тогава е бил завършен до финална шпакловка на стени и тавани, но от тогава не е правено нищо в него.
Най - вероятно в следствие на "слягането" на сградата през годините са се получили тънки пукнатини по стените и ми се иска да оправя този проблем преди да премина към боядисване.
Това което мислех да направя е да наложа гласфазерна лента върху пукнатините и отгоре да мина с финна шпакловка след което да изшкуря неравностите.
Ако някой има по-добро предложение или може да ми даде някакъв съвет ще съм много благодарен.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
1. Има мнооого писано.
2. Колко са ви тънки тънките пукнатини?
3. След лентата мислите да шпакловата цялата стена ли?
Чираче - майстор
Аз си мисля, че с лентата само върху пукнатините ще се получат неравности. Ще трябва отново да се шпаклова цялата стена. По-лесния и евтин вариант е да се залепи гипскартон с розовата нераздувна пяна, и да се шпакловат само фугите след полагане на мрежестата самозалепваща лента.
ulieliadi - специалист
пон май 09, 2022 9:29 pmЧираче написа:
Аз си мисля, че с лентата само върху пукнатините ще се получат неравности. Ще трябва отново да се шпаклова цялата стена. По-лесния и евтин вариант е да се залепи гипскартон с розовата нераздувна пяна, и да се шпакловат само фугите след полагане на мрежестата самозалепваща лента.
:lol:
kozl - майстор
пон май 09, 2022 4:37 pmstenly1988 написа:
Здравейте,
Купихме апартамент от сграда построена 2010 год. който тогава е бил завършен до финална шпакловка на стени и тавани, но от тогава не е правено нищо в него.
Най - вероятно в следствие на "слягането" на сградата през годините са се получили тънки пукнатини по стените и ми се иска да оправя този проблем преди да премина към боядисване.
Това което мислех да направя е да наложа гласфазерна лента върху пукнатините и отгоре да мина с финна шпакловка след което да изшкуря неравностите.
Ако някой има по-добро предложение или може да ми даде някакъв съвет ще съм много благодарен.
Тази мисъл не мога я осмисля :?
Ако наложиш лентата връз пукнатините и за да я скриеш със шпакловка, то вече шпакловката няма да е финна и ще трябва да шпакловаш цялостно стените. Пък ако ще се прешпаклова цялостно, то и армировката много по-подходящо е да е цялостна, а не само на ивици над пукнатините :roll:
Друг начин е да издълбъеш стените в ивици по протежение на пукнатините. Издълбаните ивици широки около над тази на лентата и лентата и шпакловката да влезе в издълбаното, та като ги пълниш с шпакловка, повърхността да се изравни с неиздълбаната.
Трети начин без лента. Правиш малко издълбано каналче по протежение на пукнатината, запълваш с шпакловка. После шлайваш ако е необходимо или ако има вдълбини пак шпакловка и шлайф и т.н.
И преди шпакловка след шлайф - обезпрашаване.
Последна промяна от kozl на вт май 10, 2022 11:53 am, променено общо 1 път.
Lutchezar - майстор
Аз 3тия начин бих препоръчал като най-безболезнен...
schuldiner - майстор
Аз не разбирам много от гипсови шпакловки, обаче този пич ми допадна:

Тема "Ремонт на пукнатини на вътрешни стени." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: