Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
tundrata93 - специалист
Опасни ли са проточните бойлери ако е не,защо.
MamaMy - майстор
Не са опасни защото са безопасни :-D
kozl - майстор
:oops:
нед май 15, 2022 12:12 amtundrata93 написа:
Опасни ли са проточните бойлери ако е не,защо.
Да си мисла :?
Некои от тея монофазни проточки, причиняват измръзване с придружителен ефект недостатъчно изкъпване, съпроводено с повишено изнервяне.

При трифазните измръзването е възможно да се избегне, но ако тарифата ви е монофазна, то най-вероятно па ке има отложено къпане с изнервяне, съпроводено с изтощение на джоба.
iliya_i - майстор
нед май 15, 2022 12:12 amtundrata93 написа:
Опасни ли са проточните бойлери ако е не,защо.
Принципно (щото така питаш) всички бойлери са безопасни. Независимо проточни или обемни. Но само при правилен монтаж и правилна експлоатация.
При неправилен монтаж и неправилна експлоатация всички бойлери са опасни. Независимо проточни или обемни.

Дори и немонтиран бойлер е опасен. Може например да се спънеш в него ако е на пода или да ти падне на главата ако е на високо.

Та би ли уточнил какво искаш да попиташ?
tundrata93 - специалист
нед май 15, 2022 8:08 amiliya_i написа:
нед май 15, 2022 12:12 amtundrata93 написа:
Опасни ли са проточните бойлери ако е не,защо.
Принципно (щото така питаш) всички бойлери са безопасни. Независимо проточни или обемни. Но само при правилен монтаж и правилна експлоатация.
При неправилен монтаж и неправилна експлоатация всички бойлери са опасни. Независимо проточни или обемни.

Дори и немонтиран бойлер е опасен. Може например да се спънеш в него ако е на пода или да ти падне на главата ако е на високо.

Та би ли уточнил какво искаш да попиташ?
Да ли може да те упере ток,докато се къпеш?
iliya_i - майстор
нед май 15, 2022 10:52 amtundrata93 написа:
нед май 15, 2022 8:08 amiliya_i написа:
нед май 15, 2022 12:12 amtundrata93 написа:
Опасни ли са проточните бойлери ако е не,защо.
Принципно (щото така питаш) всички бойлери са безопасни. Независимо проточни или обемни. Но само при правилен монтаж и правилна експлоатация.
При неправилен монтаж и неправилна експлоатация всички бойлери са опасни. Независимо проточни или обемни.

Дори и немонтиран бойлер е опасен. Може например да се спънеш в него ако е на пода или да ти падне на главата ако е на високо.

Та би ли уточнил какво искаш да попиташ?
Да ли може да те упере ток,докато се къпеш?
Може. Всичко може, когато не се ползва правилно, когато не е съобразено с ел. инсталацията и особено ако се опитаме да го прецакаме. За 100 % гаранция да не ви удари ток си топлите водата в тенджера на огъня (не на ел. котлон) и си поливате с канче.
Или си инсталирате такъв:
Изображение
fbr - майстор
нед май 15, 2022 12:35 pmiliya_i написа:

Или си инсталирате такъв:
Ама от Европа ще те глобят за мръсен въздух. То не е една беля.
iliya_i - майстор
нед май 15, 2022 12:56 pmfbr написа:
нед май 15, 2022 12:35 pmiliya_i написа:

Или си инсталирате такъв:
Ама от Европа ще те глобят за мръсен въздух. То не е една беля.
Тъй е. Ама нали знаеш, че пълно щастие няма.
Пък и се къпят само тези, дето ги мързи да се чешат.
schuldiner - майстор
ефект недостатъчно изкъпване

Ама то за къпане ли ще се ползва? Гледам, на газовия /който също е проточен/ пише 28 киловата - на мен ми стига горещата вода... Е, откъде в апартамент да се вземат 20-30 КW не знам, обаче един малък кухненски не е съвсем лоша идея.

ПП Безопасно на ток едва ли има. Вчера ми гръмна десетлитровия, т.е. изпържи се с някакво късо. Добре че стана пред мен. От тръбата на студената вода не беше останало много, протекъл към клемите... ама е е 15-годишен все пак. И поне два пъти е замръзвал изцяло. Сега, въпреки предубежденията ми, взех същия /елдом/. От половин час се мъча с резбата на студената - крива е, определено.
krasi92 - майстор
Ако са спазени изискванята за монтаж няма да те утрепе тока докато се къпеш

Тема "Проточен бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: