Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
pojarnikara - специалист
Здравейте, някой ремонтирал ли е такава машина? Изгърмя ми един чип, но не знам с какъв да го сменя понеже не се вижда написаното.

Изображение
Изображение
kozl - майстор
А не требе ли първо да провериш оти е гръмнал този "чип", който с гоуема вероятност е симистор, както е посочил MamaMy.
Поне на външен вид прилича на такъв, а за да гръмне вероятно някъде е дало късо.
Аз се мъчих със старата кафемашинка, докато открия, че има спукана тръба. Струйката беше толкова тънка, че и с очилите трудно я видях.
И понеже до "чипа" има надпис "pum" може и да е симистора за помпата. А дали помпата е изправна :?
preslav - майстор
Снимките са така или иначе на различни платки - на здравата може да се види какъв е триака. Първо обаче трябва да се види защо е гръмнал т.е. да се проследи къде отива белият кабел от клема "pum" и да се отстрани повредата.
pojarnikara - специалист
Мисля, че се допряхя кабелните обувки около помпата и нагревателя. Поръчах два чипа и днес ще сменя пък дано само това е проблема.
ср май 18, 2022 10:46 ampojarnikara написа:
Мисля, че се допряхя кабелните обувки около помпата и нагревателя. Поръчах два чипа и днес ще сменя пък дано само това е проблема.
Ако не стане само с смяна на чипа имам здрава платка. Пиши ми ако ти потрябва
sian - специалист
Същата машина не тръгва изобщо. Не свети индикатора. Някакви насоки. Благодаря.
hidrazin - майстор
съб дек 09, 2023 10:17 amsian написа:
Същата машина не тръгва изобщо. Не свети индикатора. Някакви насоки. Благодаря.
А пробва ли в сервиз?
:partyman:

Тема "Кафе машина Долче густо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: