Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, имам градинска фреза(култиватор)-1400W, която се ползва 1-2 дни в годината.За съжаление тази година , като я включих, падна бушона.
По принцип върти, но хвърля много искри от четките. Носих мотора на специалист, каза, или да си търся друг мотор или нова фреза.
Търсих оригинален мотор, но ударих на камък, нищо не намирам.
Дилемата ми е , дали да и приспособя бензинов мотор(там ще трябва да променям и ръчката за газта) или от какво мога да и сложа друг електрически.
шоп - майстор
чет юни 02, 2022 2:20 pmapline написа:
Здравейте, имам градинска фреза.................
Имате нещо за което сте дали нищо пари и нищо не сте купили. Тъжно но факт.

Сега ако сте мераклия можете не ел. мотор или бензинов, а дори и дизелив да сложите, но пак няма да имате нищо.
Защо ли? Ами защото и редуктора струва точно толкова, колкова и оригиналния четков мотор.
kr1100 - майстор
чет юни 02, 2022 3:28 pmшоп написа:
Сега ако сте мераклия можете не ел. мотор или бензинов, а дори и дизелив да сложите, но пак няма да имате нищо.
Защо ли? Ами защото и редуктора струва точно толкова, колкова и оригиналния четков мотор.
Червячното колело лят бронз с шупли. Повече напън и зъбите заминават / изпиляват/,
Всички ел. са един дол дренки.
Вчера разглобих редуктора, всичко вътре е в идеално състояние(лагери, червяк, смазка). Имам бензинов тример, мисля си с него да направя някаква комбинация, но ще трябва да измисля свързването помежду им, защото оста на стария ротор е 10 мм изпилена от двете страни, а на тримера е квадрат 6мм.
Другият вариант е мотор от прахосмукачка и да изпиля оста, като оригиналната, не зная само дали ще издържи този мотор, защото ще трябва да му махна турбината и няма да има какво да го охлажда тогава.

Тема "Ремонт на електрическа градинска фреза(култиватор).." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: