Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
vesodimov - специалист
Какво имаш впредвид ? Бойлерчето работи. Просто искам да го отворя и почистя.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юни 06, 2022 10:02 pmvesodimov написа:
Какво имаш впредвид ? Бойлерчето работи. Просто искам да го отворя и почистя.
Бих отворила веднага, за диагностика, ако се налага пазаруване, да сколасам преди пратката да е тръгнала. Но това аз...
vesodimov - специалист
Тъй, тъй. Уплътнението дойде /пише се уплътнение, а не улпътнение :yawinkle: /
Според мен е същото и тъкмо се наканих да действам и ... греда. За източването разчитах на лостчето на възвратния клапан, ама се оказа, че такова няма. Не искам да махам възвратния клапан. Как да го източа ?
Krasi_S - специалист
ср юни 08, 2022 4:43 pmvesodimov написа:
Не искам да махам възвратния клапан. Как да го източа ?
Натискаш с отвертка отдолу в клапана и държиш докато се източи. Но съвета ми е да си сложиш нов клапан изобщо.
Lutchezar - майстор
+1. Смени клапана, особено ако е на 10 години!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср юни 08, 2022 4:43 pmvesodimov написа:
... Не искам да махам възвратния клапан. Как да го източа ?
Този апендикс там, отдавна не е клапан. 100%.
vesodimov - специалист
Благодаря. Ще послушам съветите ви. Ще махна клапана за да мога да източа бойлерчето и ще го заменя с нов. С лостче, предполагам ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ей-тъй кат стане, някой кат вземе да пипа електрики и като изчезне от форума за 3-4 дена....
vesodimov - специалист
нед юни 12, 2022 5:54 pmn_a написа:
Ей-тъй кат стане, някой кат вземе да пипа електрики и като изчезне от форума за 3-4 дена....
Тук съъъъм :partyman:
Бих си камшика през почивните дни и за два дни смених обстановката с планинска /Дай, Боже, всекиму !/
Тия дни се заемам ...
Благодаря за загрижеността :partyman:
vesodimov - специалист
Ето ме.
Отне ми повечко време, защото събирах частите. А чак кагато отворих бойлерчето разбрах, че не съм се сетил за анодната защита.
На сайта на фирмата, от която поръчах нагревателя и анодната защита, пише, че нагревателят е в наличност, но се оказа, че го няма и може и да доставят към края на юли 2022. А на въпроса за разминаването между има-няма ... аз излязох виновен. Както и да е. Нагревател намерих в Русе в магазин, за чието съществуване не знаех. Там пък обратното - по документи нагревател няма, а аз го виждам на витрината. Веднага го прегърнах да не го вземе някой и добавих и анодна защита. По-дълга и дебела от оригиналната, но и с това се справих. Какво видяха очите ми, когато отворих бойлерчето:
Изображение / Изображение
******
Направо ужас! 1/4 от казанчето заето от котлен камък, от анодната защита останала само шпилката, нагревателят целия в котлен камък ...
В крайна сметка:
- почистено казанче
- закупен и монтиран нов нагревател /старият се кисне в оцетна отвара/
- монтирана нова анодна защита
- закупено и монтирано уплътнение на фланеца
- закупен и монтиран нов възвратен клапан
- закупени и монтирани нови меки връзки
- закупени и монтирани нови кранчета за студената и топлата вода

За почистване на бойлерчето "майстор" ми искаше около 100 лв., защото големите били лесни, а малките - не. За ВиК "майстор" също щяха да отидат 50 лв. Всичко това си го свърших сам и ваша помощ. Счетоводител съм :supz:
И още нещо - в магазина в блока на борците /за русенци/ сигурно вече няма и да стъпя. Влязох да пазарувам. В магазина няма никой. Продавачът в съседното помещение ме чу и видя, но предпочете да си храни котката. И така и не благоволи да дойде.
Хубав магазин за ел. части се намира от Стоматологията по еднопосочното към центъра в лявата част от улицата. Дано не нарушавам правилата с положителна реклама - https://www.delta-elis.com/ .
Поздрави и благодаря за помощта и подкрепата :partyman:

Тема "Търся улпътнение за бойлерче Ariston Shape 10 R/5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: