• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
atom3 - специалист
Здравейте, последните няколко дни се бях фокусирал изцяло в монтажа на ламината, днес успях да го завърша в основната си част, остават лайсини и като цяло учудващо добре се получава. Освен това запълних фугите около тези плочи в кухнята със сив санитарен силикон и утре ще монтирам лайсините.
miliad написа:
Според теб , каква е причината да не е монтиран?
Най-вероятно не са стигнали просто до тях, по някое време докато е течал ремонта на апартамента предния собственик е влез решение да го продаде вместо ползва и е прекратил всичко докъдето е било. Впрочем, взех от бившия собственик когато купувах, номерата на всички майстори, които е викал да работят, на един от тях се бях обадил в началото за оферта за няколко дребни задачи в банята и тоалетната като например монтаж на две мивки, довършване на ламперия в банята, изместването на тоалетната, свързване на бойлер, които всички заедно според него, и според мен се съгласихме че ще му отнемат два дни да ги свърши, та поиска ми 420лв. за труд, което на мен ми се стори много, но какво мислите вие за тази цена, като имате в предвид, че беше физическо лице този майстор, най-вероятно не плаща пълен размер данъци и осчетоводява нещо.
Последна промяна от atom3 на пон авг 15, 2022 11:01 pm, променено общо 2 пъти.
krasi92 - майстор
Според майстора цената е добра. Според вас не е. Ако ви харесва свършеното от него до тук се договаряйте за намаление но едва ли. И на мен ми се струва че е прекалил с тези 20 лева отгоре. Ако държите да платите на фирма се подгответе за доста по солидна сума. При положение че доидат веднага а нямат поне три месеца работа напре изненадите ще са още по големи. Варианта да си го направите сам ще ви отнеме най малко средства за сметка на отделеното време. Защо мислите че физичвско лице не плаща данъци и осигуровки.
chapara - майстор
пон авг 15, 2022 1:06 pmkrasi92 написа:
Защо мислите че физичвско лице не плаща данъци и осигуровки.

А де, има хиляди начини да си ги плаща, освен че всеки гони тр.стаж и здравно обслуж×ане. Важното е да се плюе и завижда. Ми хващай теслата и воала, работа има за целия китайски народ.
atom3 - специалист
Добре, прави сте, последното ми изречение там го редактирах, вече пише "най-вероятно не плаща пълен размер" вместо "не плаща". Понеже с такова впечатление останах и да кажем 90% вероятност има да съм прав. Различни аспекти от разговора ми с него ме наведоха на тази мисъл, каза ми че не си води отчетност колко таксува, не може да ми напише разбивка за всяка дейност отделно и т.н. Та тогава реших да започна тази тема, и сам да довърша работата, без вашата помощ впрочем щеше да ми е много по-трудно.

И като стана дума за вашата помощ, нов ден нова дилема.
Изображение
Вече имам диамантена бор корона, причината е, че искам да пробия дупка за контакт в гранитогреса зад кухненския плот. Проблема е, че ако започна тя ще бяга и ще надера всичко наоколо докато захапе. Някакви идеи как да я фиксирам на едно място?
MamaMy - майстор
Водещо свредло се монтира в центъра на короната. Дупка предварително пробита в плочката държи свредлото да не бяга.
kozl - майстор
Това кой какви данъци плаща е вярно, че се отразява на конкурентността. Но в момента в Софето аз не я виждам конкуренцията. Търся специалист/и за малък ремонт по общите части на сградата и получавам серия откази и до сега нито една цена, дори да е отказваща такава :?
вт авг 16, 2022 12:07 amMamaMy написа:
Водещо свредло се монтира в центъра на короната. Дупка предварително пробита в плочката държи свредлото да не бяга.
Да ама ако е предвидена за такова короната. Не всички коронки са предвидени за работа с водещо свредло.
Аз имам коронки без водещо свредло и очертавам си кръга и леко и внимателно с наклон фрезовам по окръжността докато се оформи легло, което да води коронката. И все пак ми е тегаво и рисково за надраскване на плочките при излизане от предварително оформеното легло. И още по-трудно е ако се работи с инструмент без регулиране на оборотите.
Та за предпочитане са коронките с водещо свредло.
brum - майстор
Ако боркороната е без център ще се видиш в чудо. Трябва ти фиксирана машина за здрава основа и плавно подаване. Така се пробиват примерно бетонови плочи - 4 яки анкера в плочата, за тях стойката, на стойката машината и с една голяма ръчка плавно подаваш короната към бетона. За нормална бормашина не съм срещал стойка на която през основата да може да мине боркорона.

За ръчно пробиване се ползват боркорони с център. Центъра го правиш със свредло за керамика, пъхаш вътре после центъра на боркороната и действаш.

А кабела как ще го закараш до там? Открит ли? Или е заложен отзад? Ако отзад не е заложен кабел помисли за вариант с контакт за открит монтаж. Като гледам тоя кабел горе предполагам, че има по-издържани варианти за монтаж от пробиването на плочките.

От към майстори е скандално. Човек ако може сам да си свърши работата (и технологично да се справи, и нужното време да намери) е цар. Криво-ляво се действат самостоятелно нещата и после поне не те е яд, че някой друг ти е "осрал" пейзажа.

ПС: Google-нах за стойка и излезе тази на KWB. Слагаш някакво здраво двойнолепящо за да не се разхожда нагоре-надолу по стената и подаваш боркороната с нея. Стига да минава през основата, че не става много ясно от картинките :) .

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (56.55 KиБ) Видяна 1211 пъти
lyubohar - майстор
Моите 5 стотинки.
За една дупка с боркорона без водач-в едно парче талашит се прорязва отвор с диаметъра на боркороната.
Двойно лепящо и приятел да помага е решение.
Ако кабела е в центъра на бъдещата дупка ми е интересно как ще се предпази.
atom3 - специалист
Висящия кабел е оставен за свързване на ЛЕД лента която да свети над плота, така мисля. А кабела за контакта в този случай е лесно да го прекарам защото зад плочите са сложили гипсокартон и 5см. разстояние между стената и него. Дупката да пробия ще е трудното.
chapara - майстор
Пробива се елементарно. Подсказали са ти. Ъглошлайф с променливи обороти. Добра позиция на тялото и здрави, нетреперещи ръце. Ако треперят, едно малко уиски😁започваш под лек ъгъл, след като се окопае със същия наклон монаваш целия кръг и после вертикализираш. Отрязвайки кръга може да има лек удар, та машината се държи здраво. Предпазни средства и очила!!! Опитай първо на някоя незалепена плоча !
Успех.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Довършване на ремонт на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: