• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
atom3 - специалист
Последния месец бях все по работа някъде и нищо не съм вършил, приятелката трябваше да боядиса хола но ѝ е излязъл проблем по някое време и е спряла. Та сега искам да довършим работата може ли да разтълкувате от къде идва проблема. В две зони изсъхналата боята е започнала да прави балони при нанасяне на следващия слой. Ползвам Spirit Tint Matte боя и грунд Vitex GYPSUM BOARD PRIMER.

Изображение

Изображение

На снимките се вижда една от зоните, вече я изшкурих за да падне набъбналата боя но когато сложих отново грунд пак се появиха наоколо балони както се виждат на втората снимка. Трябва да отбележа, че грунда пише е за боядисване на гипсокартон, а стената е измазана и няма такъв, такъв имаше по тавана и на други места из апартамента. Това ли е проблема според вас или е от непочистени стени, или от нещо друго за което не се сещам? А и още нещо, това розовото под боята което се вижда на стената грунд ли е? Така беше когато купих апартамента.
atom3 - специалист
Два нови въпроса имам:
Изображение

Тази врата започна да се изкривява в горен ляв ъгъл. Не е мокрена, не е натискана но преди 3 месеца там в ъгъла бе хлътнала с 2-3мм, сега е 12-13 и трябва да се натиска/дърпа за да захапе езика. Какво мога да направя за да я изправя? И да, проверих, проблема не е от касата тя си е точна, вратата се изкривява по някаква причина.

Изображение

Другия въпрос е, понеже ламината в хола е слаган върху теракот с подово(така го заварих), а този в коридора е върху бетона директно и сега се получава 2-3см. разлика в нивата, каква връзка мога да сложа между двете? Ако е възможно да е някаква рампа за да минава прахосмукачка робот още по-добре но ще съм доволен на каквото и да е трайно решение.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Довършване на ремонт на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: