• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
atom3 - специалист
Би трябвало да важи гаранцията. Искам да монтирам едни дървени профили по касите на вратите понеже половината са ги сложили другата половина не. Виждам че вече монтираните са ги захванали чрез вкарване в улеи и малко лепило приличащо на силикон са сложили във фугите и то само на някои места. Ако не виждате някакви пропуски в този подход мисля така да процедирам с останалите? Но преди това ето две-три снимки на ситуацията под панела. Има ли нужда да дооправям нещо там с пяната например преди да сложа панелите?

Изображение

Изображение

Изображение
Lutchezar - майстор
Като боядисаш, тогава слагаш. Лепилото е за дърво, препоръчвам полиуретаново, но на много места съм ги виждал сложени без лепило, като боядисваш си ги сваляш, и после пак си ги слагаш. Здраво си седят. Въпрос на избор.
krasi92 - майстор
Не можаха ли да ги срещнат в диагонал тия первази. Баси монтажистите
Lutchezar - майстор
Някакви типови врати са. Навсякъде така срязани съм ги виждал первазите.
krasi92 - майстор
Щото са смотани монтажниците. Като им кажеш да ги паснат мигат на парцали.
nikolson - майстор
Това са плаващи первази и така се монтират. Не че не може другояче, ама ... едва ли ще ви хареса при това текучество.
krasi92 - майстор
На мен това не ми харесва и си ги правя на диагонал. Плаващи или други ми приличат на кофраж.
atom3 - специалист
Мерси за съвета за рамките. Днес излях саморазливната замазка по пода и коридора и сякаш добре се получи. Имаше един пропуск от моя страна, бях купил 5 торби, а бяха нужни 5.3 и се наложи да ходя до магазина за още една и да дозалея което създаде 40 минути разминаване между пета и последната кофа, не е идеално но толкова успях, ако отново изравнявам под ще знам по-добре да се запася. Този път не направих снимки но и въпроса ми не изисква. Понеже наближава момента да слагам настилка вече на този под искам да питам винил или ламинат ще препоръчате да избера и ако имате добри впечатления от някой модел направо ми дайте линк към него.

Изображение

Да припомня - на зелената зона ще се слага настилката.
atom3 - специалист
Куките за бойлера не са били нивелирани точно когато са поставяни и бойлера сега се накланя с 3 градуса на едната страна. Има ли смисъл да коригирам куките или наклона е незначителен?
tarlyo - специалист
Само ако те дразни. Може да подложиш парче метал (срязана тръбичка или нещо подобно) за да го нивелираш.
А за первазите на вратите - модела им е такъв. Горния перваз е по-тънък и е мислен да потъва под закръглението на страничните. Тези които се режат на 45гр са с еднаква дебелина.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Довършване на ремонт на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: