• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
kozl - майстор
пет юни 24, 2022 10:50 pmmkocev написа:
За мен най-безболезненият и естетически издържан вариант е нов ламинат с подложка с подходяща дебелина (например ОСБ, а може и xps с висока плътност ) върху настоящия, така че пода в стаята да дойде на нивото на плочките, намаляване на височината на вратата (прерязване отдолу)и монтаж на лайстна, която да скрие фугата. Плавно скосяване няма да изглежда добре и ще се получи фуга между касата на вратата и пода. В другата стая по същия начин, евентуално само с подложка за ламинат и ще се изравнят нивата без къртене и да кажем неестетични изпълнения :)
+ 1.
Изравни нивата за предпочитане с OSB под ламината и покрий фугата на снадката с преходна лайсна. Робота у нас ги прескача преходните лайсни без проблем.

И си мисля, че някога водосточната тръба де виси на балкона е била само вертикална. После някой построил тва доле под завоя на тръбата и изместил тръбата, хоризонтално да тече водата и те я те белята.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб юни 25, 2022 8:52 amkozl написа:
проблем.

И си мисля, че някога водосточната тръба де виси на балкона е била само вертикална. После някой построил тва доле под завоя на тръбата и изместил тръбата, хоризонтално да тече водата и те я те белята.
Не мисля да е проблем улукът. Педя стеничката няма никаква хидроизолация и попива и се мокри надолу
kozl - майстор
Изображение


Това с водосточната тръба, твоята тераса ли е илитази над твоята?
atom3 - специалист
Над моята тераса минава тази тръба. Свързах се с един които се занимават с ремонти по фасади, направи оглед, обсъдихме варианти. Сега търся контакт с човека на горния етаж понеже от тераса му е най-лесния достъп, но за нещастие нито живее в апартамента горе нито си вдига телефона и удрям на камък там.
По въпроса с праговете, добре ламинат върху ламината но няма ли да стане твърде мек, като се стъпва няма ли да стане вълнообразен с времето, понеже един слой като е се усеща мекота при стъпване, а с два още повече.
Lutchezar - майстор
Нещо не си разбрал. Никой не предлага 2 ката ламинат. Този го вдигаш нагоре, естествено се сваля и се слага после пак.
kozl - майстор
Аз па като тледам снимката с горната тераса и там де хоризонталната водосточна тръба с коляно на 90 минава във вертикалната тръба и ми се струва, че коляното е втикнато в хор.тръба като сглобка против течението.
Ако е тъй, щото не доскивам, тва още мизерия в мизерията.
chapara - майстор
Много добре си виждаш :-D
atom3 - специалист
https://www.emag.bg/protochni-bojleri-s ... i/c?ref=bc

Тези поточни бойлери 3kW за какво ги използват, изглежда ми малка мощността? Те са и с такива символични цени, на чешма в кухня и в тоалетна мога ли да сложа такъв и да разчитам на топла вода и през зимата?
Всъщност направо като ми кажете, че не става за кухнята може ли да препоръчате някой модел приемлив за ползване в кухня?
kozl - майстор
Тези проточни нагреватели стават да не ти зъмръзнат ръцете докато миеш чинии със студена вода.
Като гледам от снимките ситуацията, едва ли има при теб мощност за проточен бойлер за къпане. По мои разсъждения и практически наблюдения требе трифазен ток над 18 kW мощност. Другото е компромис. Ма няма да се повтарям. Във форума има изписано доста за проточните нагреватели.
Ако нямаш налична мощност в ел.захранването и искаш съвет - залягай обемен бойлер.
atom3 - специалист
Мерси, аз за чешмата в кухнята имах в предвид не за къпане в банята но и за там няма да е практично. Кабелите които са ми сложени в момента най-много 4kW ще издържат но по-добре 3.5, а то ако ще е поточен - 5 до 6kW е хубаво да е за да може да му се разчита и през зимата по мои впечатления. На чешмата в тоалетната освен да сложа 3kW един, там само ръце ще се мият, а няма прекарана топла вода в момента.

Сега, имам в коридора и кухнята окачен таван вече сложен но нямам LAN кабели пуснати никъде... естествено, а те са толкова важно нещо да ги има до хола и спалните поне. Та понеже по пода е теракот в коридора и засега няма да го разбивам, другия най-добър вариант е в окачения таван да прекарам кабелите но и той е общо взето завършен. Мога ли някак да пробия работни дупки в него за прекарването на мрежовите кабели и след това да ги запълня?

Изображение
Изображение
Изображение

Снимките са на коридора от входната врата до хола и последната снимка е от горна страна на окачения таван през една от дупките за лунички. Може ли в това нещо да се направят няколко по-големи временни дупки и да ги затворя после?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Довършване на ремонт на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: