• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
atom3 - специалист
Здравейте, купих наскоро апартамент в тухлена сграда от 1996г. и го взех по средата на основен ремонт, който едва ли ще е учудващо като кажа, че е правен нискокачествено до момента. Все пак мисля да го продължа но със средно качество вместо да разрушавам всичко и да започвам наново. А след някоя година, ако съм решил да живея там дългосрочно може да помисля и за висококачествен ремонт. Та, връщам се към настоящето, плана ми е сам да довърша ремонта и нямам опит, и стигаме до тази тема, в която идеята ми е ако има желаещи да ми дават съвети за решения на проблемите с които ще се сблъсквам по пътя. Мисля на 23/6 да започна и си давам срок 35 дни за приключване, което значи до етап обзавеждане. Първото нещо за което искам съвет е остъклена тераса с мухъл на едната външна стена. Казват, че една снимка е хиляда думи, така че ето ви няколко:
Изображение
Това е проблема, където се е отлепила плочата има влага и освен това е била лошо залепена. Това е външна стена. А покрива отгоре също е външен, над него няма тераса. Все още нямам контакт с апартамента над мен за да видя ситуацията от неговата тераса но все пак направих снимки колкото можах през прозореца на моята.
Изображение
Тук гледната точка е същата като от горната снимка но вместо вътре в терасата нивото е над покрива на терасата и онази стена по която улука тръгва на долу е същата на която имам влага вътре.
Изображение

Изображение
Още две снимки вече фокусирани върху връзката на покрива с тази външна стена. Между другото по тази външна стена има сложена изолация отвън ако това ви подсеща за нещо.
Изображение

Изображение

Първия въпрос естествено е как да спра влагата, втория е, че по покрива кацат птици изглежда, мога ли да ги спра някак?
Последна промяна от atom3 на нед юни 19, 2022 12:25 pm, променено общо 2 пъти.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Майката на влагата по стената


Изображение
atom3 - специалист
Моля, ако не желаете да обяснявате подробно недейте да коментирате в темата. Нямам полза от остроумни коментари с едно изречение, сигурен съм че има други теми само за такива.

Иначе ако се опитам да разтълкувам предния коментар защото само той си знае какво е написал, но ако се опитам и предположа, че говори за отточната тръба на терасата отгоре, да потенциален проблем е, странно е, че който е правил покрива не се е сетил да я отведе извън покрива на терасата но не мисля, че тя е проблема в случая, апартамента отгоре мисля не се обитава. По-скоро проблема е от връзката на покрива на терасата с външната стена но като се прави едното ще се направи и другото.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юни 19, 2022 12:21 pmatom3 написа:
Моля, ако не желаете да обяснявате подробно недейте да коментирате в темата. Нямам полза от остроумни коментари с едно изречение, сигурен съм че има други теми само за такива.

Иначе ако се опитам да разтълкувам предния коментар защото само той си знае какво е написал, но ако се опитам и предположа, че говори за отточната тръба на терасата отгоре, да потенциален проблем е, странно е, че който е правил покрива не се е сетил да я отведе извън покрива на терасата но не мисля, че тя е проблема в случая, апартамента отгоре мисля не се обитава. По-скоро проблема е от връзката на покрива на терасата с външната стена но като се прави едното ще се направи и другото.
:shock:
chapara - майстор
На първо четене, подмяна на водостоците с безшевни и всички снадки лепени с полиуретанов уплътнител. За неясни термини се консултирай в Гугъл! Наклона на тази тръба ако може да е по голям или ако може на тръбата да се намери друг път. Визирам замръзване в зимния сезон. Ако ли не, реотан за зимния сезон. Тръбата от горния балкон във водостока. Цялостно обличане на терасата или изкърпване. В горната част поставяне на улук, който да отиве във водостока. Преглеждане на външната пола на дограмата и уплътняване с полиур. уплътнител, вижда се влага в лявата част под прозорците. Водооттоците на дограмата от вън да са отпушени. Почистване редовно от листа и боклуци на покрива. За птиците порови в Гугъл, има различни елементи, но те и ще събират боклуци, другия вариант е котка.
Lutchezar - майстор
И довърши онази външна изолация като преместиш тръбата!

За птиците има едно електронно устройство с 9волта батерия, ползват го дюнерите при офиса, като работи никоя птица не идва. Знам със сигурност, защото като го бутнат и не работи търчат при мен за ремонт.

Но само с тази тераса ти трябва идеен проект, материали, екип, някой алпинист евентуално и дори всички инструменти и материали да имате пак седмица поне ще отиде...
atom3 - специалист
Разбирам, терасата е отвъд моите възможности, така че ако сте ползвали някоя фирма или майстор за такава дейност по фасадата препоръчайте, ще ми трябва във Варна е апартамента. Как да довърша външната изолация, да продължи и отпред по терасата ли имате в предвид?
За птиците това 9v устройство може да е полезно, знаете ли име? Аз си мислех за това:
Изображение
Просто защото не изисква поддръжка. Но площта е голяма на покрива ще трябват няколко реда и ще задържа вода и боклуци освен ако не се сложи повдигнато на 40мм от покрива някак, но не съм мислил подробности.
Lutchezar - майстор
Беше с ултразвук, пиезопищялка вътре 2 диода и малка платка.
По търсене по външен вид изглеждаше като това:

https://iguana.bg/ultrasonic-xl-800-kom ... kvm-p24408
Дали е на същата фирма и цена не мога да кажа, но на външен вид е това.

Излизат при търсене много ултразвукови със соларно захранване, някой ползвал може да сподели ефекта.

По темата не отлагай проблем, защото става по-голям, по-тежък и в лошия случай ще наводниш и съседите отдолу...
Това след като у вас стане невероятен мухъл де...
atom3 - специалист
Малко напредък по предния проблем и нов въпрос за нов проблем. И отново в снимки:

Изображение
Плочките са коридор, ламината е спалня, а границата е това голяма разминаване в нивата - 25мм, плюс плочките в краищата са грубо начупени. Иска ми се да има плавен преход между стаите, а не такъв бордюр освен защото изглежда по-добре но и за да минава прахосмукачка робот. Какво е най-лесното решение на тази дилема? Мога ли да махна първия ред плочки и да се замаже с някаква мазилка като рампа?

Изображение
Към втората спалня положението е сходно но разликата е по-малка и плочките са по-здрави.
mkocev - специалист
За мен най-безболезненият и естетически издържан вариант е нов ламинат с подложка с подходяща дебелина (например ОСБ, а може и xps с висока плътност ) върху настоящия, така че пода в стаята да дойде на нивото на плочките, намаляване на височината на вратата (прерязване отдолу)и монтаж на лайстна, която да скрие фугата. Плавно скосяване няма да изглежда добре и ще се получи фуга между касата на вратата и пода. В другата стая по същия начин, евентуално само с подложка за ламинат и ще се изравнят нивата без къртене и да кажем неестетични изпълнения :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Довършване на ремонт на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: