• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
atom3 - специалист
Здравейте, имах достатъчно служебни ангажименти последните 6 седмици и нищо не правих по ремонта но сега отново имам две седмици с малко свободно време и се захванах с някои неща. За един душ панел имам нужда от помощ. Ще му почиствам котления камък от регулиращия температурата кран, много трудно се върти. И така и така ще го разглобявам ми се иска да му направя дисплея да работи, мислех че ще е лесно но отново не е, никъде не пише какъв е модела на душа, а като го отворих термо датчика не е монтиран в тръбите на системата, дори и не виждам къде може да се свърже. Някой ако има опит с такива панели може ли да ми каже как попринцип са монтирани тези датчици?

Изображение
Така изглежда монтиран. Имаме три крана които от долу на горе са: температура, сила на вода, избор на изход(душ, душ слушалка, дюзи...).

Изображение
Това са трите крана от горната снимка в същата подредба но зад панела.

Изображение
Това е и сензора. Работи с батерия ААА, трябва да показва температурата, мисля само това. Но виждате, че кабела е навит и нито има накрайник нито виждам къде трябва да се монтира. Ако имате идея какъв е модела на душа това също ще ми помогне.
MamaMy - майстор
Панела за температурата си има сензор. На върха на кабела е като черна капка. Явно никога не е ползван и си седи навит заводски. Намерете къде е изхода след регулатора и го привържете с малко тиксо там.

Прикачен файл

20221008-112348.jpg
atom3 - специалист
Ами дисплея не тръгва, няма да се опитвам повече да го оправят, той е много стар целия панел, като отворих кутията на сензора вътре имаше батерия цялата клеасала и раздута, от над 6 години стои изглежда. Но нека ви демонстрирам колко е приятно да си монополист.
https://www.interceramicbg.com/rezervni ... p-ss6221tc а дори няма и добавено ДДС.
Понеже термостата в душ панела ми е предполагам затлачен от котлен камък и се върти едва едва, трябва напред назад да го мърдаш за да успееш да го завъртиш на някъде и не успях да го оправя с потапяне в оцет, тръгнах да търся от къде да купя нов и в България само тези Интеркерамик видях да продават същия на цена на половината душ панел.
Lutchezar - майстор
На свободен пазар по-евтин не можеш да си купиш. Може някоя фирма с отстъпки да свали цената. 50€ и отгоре е цената.
atom3 - специалист
Какво правите когато функцията ножица на тези обикновените PVC прозорци не държи и се отваря прозореца едновременно по нормалния начин и като ножица?
Изображение

Има толкова голяма разлика по височина в двата елемента на резето, че то захапва с половин милиметър и редовно изтърва. Изглежда преди е захапвало повече но се е изкривило с времето. Сменя ли се или да пробвам да го изкривя обратно?

Изображение
miliad - майстор
ср окт 19, 2022 11:17 pmatom3 написа:
Какво правите когато функцията ножица на тези обикновените PVC прозорци не държи и се отваря прозореца едновременно по нормалния начин и като ножица?
Изображение

Има толкова голяма разлика по височина в двата елемента на резето, че то захапва с половин милиметър и редовно изтърва. Изглежда преди е захапвало повече но се е изкривило с времето. Сменя ли се или да пробвам да го изкривя обратно?

Изображение
Регулира се обкова на крилото.
atom3 - специалист
Как се регулира, трябват ми малко подробности.
miliad - майстор
Има тема във форума.Достатъчно описателна е
atom3 - специалист
Мерси, намерих темата и оправих проблема.

viewtopic.php?t=2909
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет окт 20, 2022 10:52 pmatom3 написа:
Мерси, намерих темата и оправих проблема.

viewtopic.php?t=2909
:supz:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Довършване на ремонт на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: