• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
atom3 - специалист
Наистина подложих кръгла гайка и почти изчезна наклона.

В кухнята зад плота са наредени плочи от гранитогрес но не е една цяла, а няколко и има фуги между тях, каква е практиката с какво се запълват? И така и така съм на тази тема, имам купена от предишния собственик лайсина водобранна но е висока, знам че по принцип се хващат с видии но в случая е направена да се хваща към стената не към плота, а аз не мога да пробивам тези плочи отзад, със силикон става ли да я залепя?

Изображение
Lutchezar - майстор
Могат да се пробиват. Внимателно.
Пускаш в гугъл "Свредло за керамика", повечето стават и за стъкло. Не знам обаче дали имаш място да доближиш машина там.
atom3 - специалист
А фугите с какво е най-добре да запълня?
chapara - майстор
пон авг 08, 2022 10:33 pmatom3 написа:
А фугите с какво е най-добре да запълня?
Отивам да се хвърля от моста :roll: Как с какво, с дъвка :rolleyes:

Има главни теми: Методи за фугиране 1,2 и3 част. Това тука не е чат, Форум е, с история, която описва всичко. АААре малко четене, че ударихме дъното :axe:
miliad - майстор
Водобрана не е висок, а плосък. Сложил си го обратно.
Lutchezar - майстор
вт авг 09, 2022 4:53 ammiliad написа:
Водобрана не е висок, а плосък. Сложил си го обратно.
Точно се чудех какъв е този водобран дето иска да се дупчат плочки :-D
atom3 - специалист
Не е добра идея да го сложа легнал защото на места има по-голямо разстояние между плота и плочите отзад. Направо да питам има ли практика да се лепят със силикон или друго лепило такива лайсини или няма защото се получават някакви проблеми? А за фугите между тези плочи на стената не успях да намеря друга тема, довечера ще търся пак ако никой не отговори. Да, има изписано много по всякакви теми из форумите но и твърде често ситуациите за които са писани отговорите са малко различни, пак са за плочки, пак са за фуги но или ще са за плочки в баня или ще са за фуги между дървени плоскости или ще е нещо друго различното. Всъщност проблем ли ще е и там със силикон да запълня и да направя силикона решение за всеки проблем, после една приятелка със силикон ще потърся и дизайна ще е завършен.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт авг 09, 2022 2:03 pmatom3 написа:
Не е добра идея да го сложа легнал защото на места има по-голямо разстояние между плота и плочите отзад. Направо да питам има ли практика да се лепят със силикон или друго лепило такива лайсини или няма защото се получават някакви проблеми? А за фугите между тези плочи на стената не успях да намеря друга тема, довечера ще търся пак ако никой не отговори. Да, има изписано много по всякакви теми из форумите но и твърде често ситуациите за които са писани отговорите са малко различни, пак са за плочки, пак са за фуги но или ще са за плочки в баня или ще са за фуги между дървени плоскости или ще е нещо друго различното. Всъщност проблем ли ще е и там със силикон да запълня и да направя силикона решение за всеки проблем, после една приятелка със силикон ще потърся и дизайна ще е завършен.
Колеги, човекът бъзика ли ни или наистина пита на конкретната шарка плочки с какво да прави фугата? За една преателка питам
atom3 - специалист
За протокола искам да отбележа, че последното изречение на предния ми пост е единствената шега в тази тема и съм благодарен на всички, които писаха с цел да ми помогнат.
miliad - майстор
вт авг 09, 2022 2:03 pmatom3 написа:
Не е добра идея да го сложа легнал защото на места има по-голямо разстояние между плота и плочите отзад. Направо да питам има ли практика да се лепят със силикон или друго лепило такива лайсини или няма защото се получават някакви проблеми? А за фугите между тези плочи на стената не успях да намеря друга тема, довечера ще търся пак ако никой не отговори. Да, има изписано много по всякакви теми из форумите но и твърде често ситуациите за които са писани отговорите са малко различни, пак са за плочки, пак са за фуги но или ще са за плочки в баня или ще са за фуги между дървени плоскости или ще е нещо друго различното. Всъщност проблем ли ще е и там със силикон да запълня и да направя силикона решение за всеки проблем, после една приятелка със силикон ще потърся и дизайна ще е завършен.
Според теб , каква е причината да не е монтиран? Силикон се слага+винтовете. Специално този модел има нужда от доста бой с чука, за да закопчае. А провери ли ъглите и тапите как са ориентирани?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Довършване на ремонт на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: