• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт юни 28, 2022 9:39 pmatom3 написа:

Снимките са на коридора от входната врата до хола и последната снимка е от горна страна на окачения таван през една от дупките за лунички. Може ли в това нещо да се направят няколко по-големи временни дупки и да ги затворя после?
Може

За затварянето - втория начин. Аз лепя подложните парчета
atom3 - специалист
Здравейте, имам нова дилема в тоалетната. Сложена е по много непрактичен и праволинеен начин и сега искам да я изместя за да стане по-приятна за използване мивката до нея.

Изображение

Изображение

Изображение

Искам да я позиционирам под прав ъгъл към стената зад нея и да отиде ~20см по в дясно. Така мивката ще стане удобна за използване, но как да я отлепя, в момента виждам че е залепена със силикон от долу, който май е започнал вече да хваща мухъл вепреки че не е живяно в жилището още. Освен силикона е хваната и с някакви метални дюбели, с дърпане ли се вадят? След това отзад има една PVC тръба и от нея до тоалетната една като хармоника отива, като я преместя просто по-дълга хармоника ли да сложа или трябва да удължа PVCто малко?
chapara - майстор
чет юли 07, 2022 5:34 pmatom3 написа:
Здравейте, имам нова дилема в тоалетната. Сложена е по много непрактичен и праволинеен начин и сега искам да я изместя за да стане по-приятна за използване мивката до нея.

Изображение

Изображение

Изображение

Искам да я позиционирам под прав ъгъл към стената зад нея и да отиде ~20см по в дясно. Така мивката ще стане удобна за използване, но как да я отлепя, в момента виждам че е залепена със силикон от долу, който май е започнал вече да хваща мухъл вепреки че не е живяно в жилището още. Освен силикона е хваната и с някакви метални дюбели, с дърпане ли се вадят? След това отзад има една PVC тръба и от нея до тоалетната една като хармоника отива, като я преместя просто по-дълга хармоника ли да сложа или трябва да удължа PVCто малко?
Хармоника ще провисне с матеряла :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет юли 07, 2022 5:34 pmatom3 написа:


Искам да я позиционирам под прав ъгъл към стената зад нея и да отиде ~20см по в дясно. Така мивката ще стане удобна за използване, но как да я отлепя, в момента виждам че е залепена със силикон от долу, който май е започнал вече да хваща мухъл вепреки че не е живяно в жилището още. Освен силикона е хваната и с някакви метални дюбели, с дърпане ли се вадят? След това отзад има една PVC тръба и от нея до тоалетната една като хармоника отива, като я преместя просто по-дълга хармоника ли да сложа или трябва да удължа PVCто малко?
Металното са капачки. Махаш ги и отвиваш ... Силикона режеш с макетен нож и масло... Може да е лесно, може да е трудно...
:-) Удължаваш тръбата и чак накрая гофра :-)
kr1100 - майстор
чет юли 07, 2022 8:38 pmn_a написа:
....Металното са капачки. Махаш ги и отвиваш ... Силикона режеш с макетен нож и масло... Може да е лесно, може да е трудно...
:-) Удължаваш тръбата и чак накрая гофра :-)
Те това е новото поколение :? Ама дай и видео за да гледа питащия
chapara - майстор
Никакво гофре! Има си бели тръби и колена. Твърда връзка под наклон и скоби за стената, ако не искаш да....сърбаш попарата😎
kozl - майстор
Чапи от къде намираш бели фасонни части за Ф110 и тръби за канал?
Аз тук там срещам само колена на 90 гр. То тези кривки под 90 в магазините наричат дъги.
Обаче има удължено коляно с уплътнение и точно за този случай ще е подходящо зад моноблока. Така моноблока може да застане плътно до стената. Но до изхода от "куфара" ще трябват и дъги, за да се долепи тръбата до стената и да се оформи с наклон. А дали ще има възможност за наклон :? Аз по снимката не мога да преценя.

За махането на моноблока. Това дали са капачки или гайка или глава на болт не мога да преценя. Аз на такова място ползвам неръждаеми винтове с неръждаеми шайби и с пластмасови дюбели в пода и от комлектите за закрепване ползвам само пластмасовите подложки и декоративните тапи. Поцинковано не слагам. Трябва да отбележа, че съм срещал и комплекти с неръждаеми болтове, но мисля не навсякъде предлагат.

Ако е лепена чинията със силикон реже се диликона под чинията с макетен нож или с тънката струна от китара или тънък стоманен тел. Проблем ще има ако не е оставен луфт м-у силикона и плочките. Но предполагам, че и да няма луфт то ще е в някаква част под чинията, а под останалата част ножа ще мине. После ще трябва да се натовари чинията странично от страната на рязането да се понадигне, за да мине ножа. Може и с крик да се повдигне от към конзолата за казанчето но внимателно с крика, че все пак седалото е от порцелан.
chapara - майстор
пет юли 08, 2022 7:39 amkozl написа:
Чапи от къде намираш бели фасонни части за Ф110 и тръби за канал.
Магазина на Боро и в интернет, Ташев.
Аз тук там срещам само колена на 90 гр. То тези кривки под 90 в магазините наричат дъги.
Обаче има удължено коляно с уплътнение и точно за този случай ще е подходящо зад моноблока. Така моноблока може да застане плътно до стената. Но до изхода от "куфара" ще трябват и дъги, за да се долепи тръбата до стената и да се оформи с наклон. А дали ще има възможност за наклон :? Аз по снимката не мога да преценя.

За махането на моноблока. Това дали са капачки или гайка или глава на болт не мога да преценя.

Това са капачки от метализирана пласмаса.
Аз на такова място ползвам неръждаеми винтове с неръждаеми шайби и с пластмасови дюбели в пода и от комлектите за закрепване ползвам само пластмасовите подложки и декоративните тапи. Поцинковано не слагам. Трябва да отбележа, че съм срещал и комплекти с неръждаеми болтове, но мисля не навсякъде предлагат.

Ако е лепена чинията със силикон реже се диликона под чинията с макетен нож или с тънката струна от китара или тънък стоманен тел. Проблем ще има ако не е оставен луфт м-у силикона и плочките. Но предполагам, че и да няма луфт то ще е в някаква част под чинията, а под останалата част ножа ще мине. После ще трябва да се натовари чинията странично от страната на рязането да се понадигне, за да мине ножа. Може и с крик да се повдигне от към конзолата за казанчето но внимателно с крика, че все пак седалото е от порцелан.

Това с крика е интересно, може да изскубе казанчето. Резане с макетен нож и подбиване по малко на пласмасови клинчета за фаянс предлагам :cool:
atom3 - специалист
Мерси за отговорите по предния въпрос, много са ми полезни но изчаквах да се появи следващия за да не пиша само благодаря. Писах по-рано за проблеми с разминавания на нивата между коридора и спалните, плочките в коридора бяха по-високи и тогава мислех да ги запазя и някак да скалъпя прехода но вместо това реших да махна плочките освен заради разминаванията, бяха и грозни, трябваше да пускам кабели, а и имаше и счупени плочки на няколко места, а аз нямам допълнителни за смяна и реших да ги махна и да сложа ламинат в коридора, ето какво е положението сега:

Изображение

Изображение

Изображение
Тези вдълбнатини не съм ги изкъртил аз, дефекти останали от строежа на сградата изглежда са.
Изображение

Изображение

Изображение

Снимките са направени в посока от хола покрай входната врата до спалня 2. Ето и нещо ново този път:

Изображение

Приблизително верни са разстоянията в сантиметри, ъглите не са, тях не съм ги мерил но на око така изглеждат. Върху зелената щриховка ще слагам ламинат - коридор и спалня 1 и имам няколко въпроса в тази насока.

1. В каква посока и от къде да започна да сглобявам ламината. Някой ден в кухнята и хола също може да се продължи със същия ламинат но ще е след години, казвам го ако ще промени нещо в подхода.
2. С какво да загладя плочата от снимките, да е готова за ламината. В Практикер ми препоръчаха самонивелираща се смес 1-20мм, 21лв за 25кг, заедно с валяк за обезвъздушаване и специални обувки за ходене по нея което ми звучи нелепо, някой ползва ли такива? А приятел ми каза, че и с циментова замазка за 5.70лв за 25кг пак същото ще станело. Кое да избера?
3. Какъв ламинат е подходящ за тези зони?
atom3 - специалист
Изглежда вече нямате желание да отговаряте, тогава аз ще напиша един отговор. Да, този път не е въпрос. Във връзка с белите тръби за тоалетна за които стана въпрос по-горе. Един потребител каза, че се продавали съответно от https://www.boro-bg.com/bg/ и https://tashev-galving.com/ , поне така разбрах аз. Проверих и в първия магазин продават, но тръби с дължина до 25см., което не е много и се намира в София, бяха съгласни да изпратят до други градове с куриер но не им е практика. А във втория магазин аз не намерих такъв артикул, нито тръба нито колена, той работи предимно с онлайн поръчки. Но вместо това намерих https://bg-maistor.com/vik/obezshumena- ... a?limit=80 тук продават всякакви но са с малко височка цена, пише че са безшумни каквото и да значи това, може би наистина си заслужават парите.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Довършване на ремонт на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: