Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Lutchezar - майстор
Два дена няма снимка на тази чудо слушалка. А в тези жеги се предполага че авторът се къпе и я ползва. Та темата стана за чесане на езици, слушалките са неизброими като модели... Проблемите обаче са краен брой. И аз предполагам че запушени каналчетата на изхода, но..
chapara - майстор
съб юли 02, 2022 4:35 pmLinux-Code написа:
Говорих с един комшия и каза че негов познат е имал същия проблем като мен, пробвал е с накисване в оцет + лимонена киселина 3 пакета, държал капачето накиснато 5 денонощия и въпреки това варовика не е мръднал! Явно в тия малки дупчици няма как проникне и да разтвори този варовик, то направо си било като циментирано. Накрая купил Калгон за почистване на варовик за перални и съдомиялни и каза че само това помагало. Та ще опитами аз. Просто тука в нашия град водата е много варовита, и се забелязват наслагвания от варовика по самите чешми.
С това трябваше да започнеш :axe:
krasi92 - майстор
Има системи за омекотяване на водата. Заслужава си монтажа на една такава.
chapara - майстор
нед юли 03, 2022 9:44 pmkrasi92 написа:
Има системи за омекотяване на водата. Заслужава си монтажа на една такава.
:? :? :shock: :-D По добре ,,светена вода".
krasi92 - майстор
Какво са 2к лева за запазване на дизайнерските душове.
MamaMy - майстор
Аз си купувам едни слушалки с вградена система за омекотяване. Това е първото което премахвам преди още да съм ги ползвал. :-D



Изображение
Chefo77 - майстор
Аааа, това е великата система за наместване чакрите на електроните в молекулите на водата чрез бой в зеолитен камък!!
chapara - майстор
Тоя душ е велика глупост,... за чамбероте не знам😁
Linux-Code - специалист
съб юли 02, 2022 6:39 pmESPACE написа:

Глупости. Купи си някакъв свестен кислол и за 5мин. ще свали всичко. Един от тези

2022-07-02_183811.jpg2022-07-02_183753.jpg
Колега благодарско за съвета, имам да черпя. :) Вместо да давам 8 лева за Калгон, взех за 1,30 лв. FLASH АКВА ФОРТЕ.
Накиснах питата в разтвора, като я поставих на дъното в празна кутийка от течен шоколад, залях питата с разтвора до като я покрие на цяло, и оставих да престои една нощ. На следващия ден извадих питата от разтвора, и със стара четка за зъби започнах да трия питата, и съборих варовика.
За по голям ефект намазах питата с паста за зъби от двете страни, външната и външната и с няколко изтърквания с четката, варовика падна, и питата светна като нова. Все пак да се убедя че дупките са се отпушили напълно, а не само оптическа измама лъскава бляскава повърхност, реших да взема карфица и започнах да я вкарвам във всички дупки. Наистина карфицата излиза от другата страна на всяка дупка, без никакво усилие. Обърнах питата срещу прозореца и гледам че всички дупки са прозрачни и през тях се вижда като през сито.
Действително този разтвор е успял да разгради варовика.

Сега душа е като нов... Освен че не пръска вече, и не излиза нито една странична струйка навън, забелязах че струята е много по плътна от преди да го изчистя, в смисъл едва съм пуснал крана, а струята е плътна, права и обилна. А преди това струята беше слаба и едни тънки струйки и се налагаше да засилвам крановете.

Сега все едно душа е като нов. Поздравления :yawinkle: :partyman:
ESPACE - майстор
Явно имате много, много твърда вода. Прави упражнението на няколко месеца.

Тема "Развален душ тип " телефонна слушалка"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: