• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
abracadabra - специалист
Купих един салам със силикон и намазах в банята къде си харесах че е за уплътнение.... Стана добре, да ама силикона едно шоколодово кафяво..., викам си "ще го мина с боя". Но тя не съхне на него.... -Защо? И също как да го боядисам.....?

Споделете, не очаквах че няма да се боядиса, щях да си търся бял...
:rolleyes:
brum - майстор
Никак. Махаш кафявият и слагаш бял.
kozl - майстор
вт авг 16, 2022 10:29 pmabracadabra написа:
Купих един салам със силикон и намазах в банята къде си харесах че е за уплътнение.... Стана добре, да ама силикона едно шоколодово кафяво..., викам си "ще го мина с боя". Но тя не съхне на него.... -Защо? И също как да го боядисам.....?

Споделете, не очаквах че няма да се боядиса, щях да си търся бял...
:rolleyes:
А колко време след полагането нанесе боята?
И каква е боята.
В моята практика и аз имах неудачи с боядисването на уплътнители от различни марки.
Но основната причина за несъхнене на боя или на уплътнителя в-у боядисано е реакция м-у тях поради недостатъчен престой. А зависи и от основата на боята.
Обаче престоя за различни марки е различен и зависи и от дебелината на нанесения уплътнител.
Точно на сикафлекс съм попадал на флакони, при които се получи много дълго време на втвърдяване на запълнените фуги м-у дограма и стена.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср авг 17, 2022 9:03 amkozl написа:
вт авг 16, 2022 10:29 pmabracadabra написа:
Купих един салам със силикон и намазах в банята къде си харесах че е за уплътнение.... Стана добре, да ама силикона едно шоколодово кафяво..., викам си "ще го мина с боя". Но тя не съхне на него.... -Защо? И също как да го боядисам.....?

Споделете, не очаквах че няма да се боядиса, щях да си търся бял...
:rolleyes:
А колко време след полагането нанесе боята?
И каква е боята.
В моята практика и аз имах неудачи с боядисването на уплътнители от различни марки.
Но основната причина за несъхнене на боя или на уплътнителя в-у боядисано е реакция м-у тях поради недостатъчен престой. А зависи и от основата на боята.
Обаче престоя за различни марки е различен и зависи и от дебелината на нанесения уплътнител.
Точно на сикафлекс съм попадал на флакони, при които се получи много дълго време на втвърдяване на запълнените фуги м-у дограма и стена.
Гений! Изображение
abracadabra - специалист
Две седмици, но на едното място е с дебелина 2-3 см. на площ ок. 10см2.
Ще чакам, може и да пробвам с някаква боя на ацетонова основа-спрей или друго. После ще мисля. Засега не е толкова страшно, боята лепне, но не се стича. Нека стои така, пък догодина ще пробвам пак. :rolleyes:
atom3 - специалист
Ако пробваш достатъчно пъти все ще успееш да го боядисаш с нещо което да остане и изсъхне но силикона е твърде мек и ще ти трябва много мека боя. Какво е ограничението в случай, трябва да се свърши максимално евтино ли, или максимално лесно работата?
Lutchezar - майстор
Всъщност е полиуретанов уплътнител, не съдържа силикон. Пише че го е страх от алкохол, киселини и основи.
krasi92 - майстор
И е боядисан с блажна боя. Все някога ще стегне :-D
abracadabra - специалист
чет авг 18, 2022 2:03 pmatom3 написа:
Ако пробваш достатъчно пъти все ще успееш да го боядисаш с нещо което да остане и изсъхне но силикона е твърде мек и ще ти трябва много мека боя. Какво е ограничението в случай, трябва да се свърши максимално евтино ли, или максимално лесно работата?
Здравейте, Благодаря за съветите. Мисля че с времето ще го надвия и ще стегне. Доволен съм все пак как стана и дори и не засъхнала напълно(лепне при пипане) боята държи. Така ще го чакам. мам още боя и ще го мажа като позасъхне..
radius - майстор
Аз голям го ядох точно с ПУ на Сика, че дали не беше и точно 11ФС. Направих си едно като холкер на плочките на верандата към цокъла от мозаечна мазилка на Баумит. И направиха някаква реакция двете химии и размекнаха смолата на тази мазилка. Не съм го барал, но още ме е яд като го гледам :evil:
Т.е. искам да те успокоя, че може и да не изсъхне боята .
  • 1
  • 2

Тема "Сикафлекс 11FC-боядисване с блажна боя." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: