Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
nеwage - специалист
Здравейте!
Имам японски двутактов бензинов тример, много вярна машина. Но се появи следния проблем - при палене стартера започна да се дърпа много трудно, на практика е невъзможно да се запали. Смених стартера - нищо не се промени.
Когато отвия свеща се издърпва с лекота. Моля, дайте съвет в какво би могъл да е проблема?
petromaniq66 - специалист
Искра има ли? На всеки двигател със свещ/декомпресор като отвиеш се дърпа лесно или по-лесно :) Или направо си провери за късо веригата в копчето за гасене.
nеwage - специалист
да, има искра.
Киррил - специалист
Капни малко бензин в цилиндъра и пробвай. Ако има искра и има бензин, значи проблемът е механичен, след като преди това при палене е въртял по-леко при наличие на бензин и искра.
kozl - майстор
Не съм практикувал с двутактови двигатели, но какво ще стане ако искрата се подава с голямо предварение :?
Дали това няма да натовари развъртането за стартирането и да направи паленето невъзможно :?
Andri01 - майстор
Има някъде механично задържане. Щом стартера е сменен,остава коляновия вал-втулки/лагери/. На ръка,без свещ и със свален стартер как се превърта?
petromaniq66 - специалист
Тогава поне пушек трябва да излезе.
feikot - специалист
Виж свещта да не е по-висока от необходимото и капни една капачка бенз в цилиндъра. Без значение точката на запалване все ще даде "чакмак"
Киррил - специалист
Добре е да уточниш :
- когато е "палел" преди, силата на дърпане на стартера е била много по-малка, от колкото е сега. Т.Е. усещаш по-голям опън в сравнение с преди, когато е работел нормално.
Това по-голямо усилие няма нищо общо с искра или недостиг на бензин. Според мен има нещо механично което пречи. От друга страна, силата на дърпане при отворена свещ казваш, че е слаба както преди!! Има някакво противоречие. Дори да е разцентрован момента на подаване на искрата, трябва да припатква.
Задрал лагер.

Тема "Трудно палене на двутактов двигател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: