Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Todorov99 - напреднал
Здравейте! Става дума за пералня Candy на около 3 год. Днес забелязах (възможно е и от доста повече време да е ) следното: стартира дадената програма, и съответно започва въртенето след като си напълни достатъчно вода. При въртене по посока часовниковата стрелка всичко е наред. Следва обратно на часовниковата стрелка и тогава се чу звук, който определих като от искра. Погледнах отдолу и се виждаше как свети докато върти. Естествено я спрях. Пуснах да си изпомпи водата и центрофуга. Самата центрофуга е в една посока на въртене, тази, при която няма искри. Това което прави впечатление е, че единствено когато върти обратно на часовниковата стрелка, само тогава започват искрите. :?
djogobg - специалист
Нещо освен четките на мотора да са се счупили, или контактната повърхност да се е повредила по начин, по който в едната посока всичко е ок, ама в другата четките подскачат... Ако е в гаранция, ясно - ползвай я. Ако не е - отвори и така погледни, спазвайки разни принципи на безопасност, или викни майстор.
Todorov99 - напреднал
Точно това ме учуди, че го прави в едната посока само. Току-що прочетох една тема в reddit (да не става спам с линкове), от потребител от Ирландия със същата марка пералня, и с абсолютно същият проблем - само в едната посока. И от сервиза там са му отговорили това (преведено с GOogle translate) : "Тъй като все още е в гаранция, се обадих на отдела за поддръжка на Candy тук, в Ирландия, и хората по телефона ми казаха, че не е нищо необичайно да виждам искри, които проблясват под машината. Попитаха ме за предпазния лист под машината и дали е монтиран, и ми обясни, че са започнали да го монтират на нови машини, така че хората да не виждат искрите, но ме увери, че всичко е наред и мога да продължа да я използвам нормално.

При моята пералня също няма предпазно покритие отдолу, и явно отиваме към лафа "такъв ѝ е модела" :-D
krasi92 - майстор
Толкова си могат да ги сделат братуките.

Тема "Проблем с пералня Candy" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: