• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,

Вчера нещо заяде вратата на балкона и не искаше да се затвори. Мъчих я няколко минути и успях накрая да я оправя. Само че от тогава пропуска повече шум от обикновено. Странното е че изглежда се затваря добре, но не шумоизолира така както преди.

Живея близо до река както и около мен има доста кучета, индустриален шум. Всичко се чува повече.

Някой би ли предложил идея какво мога да направя, и да проверя от къде може да идва проблемът?

Благодаря предварително. След малко ще прикача и няколко снимки от механизма на вратата.
Прикачен файл:
IMG_20220831_111514.jpg
Прикачен файл:
IMG_20220831_111518.jpg
Прикачен файл:
IMG_20220831_111536.jpg
Прикачен файл:
IMG_20220831_111544.jpg
Прикачен файл:
IMG_20220831_111555.jpg
djogobg - специалист
Случвало ми се е навремето, при врата, която в последствие разбрах, че имаше нужда от настройка, следното нещо: При по-рязко движение палецът, който задържа механизма за вертикално отваряне, да се изплъзне, ама не съвсем, а само да се приплъзне под металното рамо, което трябва да държи затворено. След това аз си отварям и затварям вратата, без да увисва само на една долна панта, ама някак си не затваряше добре. Ако механизмът позволява вертикално отваряне пробвай да отвориш вертикално, да затвориш добре и след това да видиш, как е шумоизолацията. Ако се оправи, може би трябва да регулираш малко вратата да се повдигне - провери колко стърчи палецът за вертикално отваряне при горната панта, който задържа пантата при нормално отваряне
miliad - майстор
Тук липсват снимки на 2/3 от механизма. Провери горе ножицата и гърба дали са наред и затварят ли всички пинове.
ср авг 31, 2022 11:55 amdjogobg написа:
Случвало ми се е навремето, при врата, която в последствие разбрах, че имаше нужда от настройка, следното нещо: При по-рязко движение палецът, който задържа механизма за вертикално отваряне, да се изплъзне, ама не съвсем, а само да се приплъзне под металното рамо, което трябва да държи затворено. След това аз си отварям и затварям вратата, без да увисва само на една долна панта, ама някак си не затваряше добре. Ако механизмът позволява вертикално отваряне пробвай да отвориш вертикално, да затвориш добре и след това да видиш, как е шумоизолацията. Ако се оправи, може би трябва да регулираш малко вратата да се повдигне - провери колко стърчи палецът за вертикално отваряне при горната панта, който задържа пантата при нормално отваряне
Здрасти, пробвах както каза -шумоизолацията си остава отново по-лоша. Вратата не увисва, и изглежда се затваря добре, което е най-странното.
ср авг 31, 2022 12:02 pmmiliad написа:
Тук липсват снимки на 2/3 от механизма. Провери горе ножицата и гърба дали са наред и затварят ли всички пинове.
Здрасти, снимах вратата отгоре и касата отдолу. Пробвах да снимам и самата врата отдолу но телефонът ми не може да фокусира поради близкото разстояние.

Изглежда всички пинове се затварят, вратата ме зее. Поне не е нещо осезаемо, защото от сутринта я оглеждам отвътре и отвън и не мога да забележа къде точно е проблема.

Ако трябва да снимам още снимки съм на разположение.
Прикачен файл:
IMG_20220831_120628.jpg
Прикачен файл:
IMG_20220831_120628.jpg

Прикачен файл

IMG_20220831_120547.jpg
Това което бях забелязал преди, че при натягане при затваряне на вратата, имаше видима разлика в пропускането на шум при тези две позиции на дръжката, въпреки че и при тази,в която дръжката е настрани вратата беше затворена, но не достатъчно добре оплътнена явно. Сега това го няма и е едно и също дали ще е в първото или второто положение.
Прикачен файл:
Screenshot_2022-08-31-12-29-28-578_com.miui.gallery.jpg
Прикачен файл:
Screenshot_2022-08-31-12-29-33-199_com.miui.gallery.jpg
Последна промяна от FreeRunner на ср авг 31, 2022 12:36 pm, променено общо 1 път.
zz_stefanov - майстор
Обиколи уплътненията с лист хартия. Не трябва да влиза никъде.
ср авг 31, 2022 12:35 pmzz_stefanov написа:
Обиколи уплътненията с лист хартия. Не трябва да влиза никъде.
Отбелязах колко влезе около дръжката на вратата, спускайки листа отгоре надолу. Това нормално ли изглежда?

От другите страни ми е много трудно да проверя заради малкото пространство.
Прикачен файл:
IMG_20220831_125736.jpg
ср авг 31, 2022 1:01 pmFreeRunner написа:
ср авг 31, 2022 12:35 pmzz_stefanov написа:
Обиколи уплътненията с лист хартия. Не трябва да влиза никъде.
Отбелязах колко влезе около дръжката на вратата, спускайки листа отгоре надолу. Това нормално ли изглежда?

От другите страни ми е много трудно да проверя заради малкото пространство.
IMG_20220831_125736.jpg
Другото, което ми прави впечатление е, че въпросните механизми се клатят доста напред и
Прикачен файл:
Screenshot_2022-08-31-14-31-52-401_com.miui.gallery.jpg
назад. Сравних ги с тези на прозореца, там няма изобщо клатене. Да не би това да е проблемът?
  • 1
  • 2

Тема "Поправка на PVC врата на балкон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: