• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
miliad - майстор
Проверяваш всеки пин и насрещника му. На отворено крило и после на затворено. То като сложиш пръста на границата каса/крило и като завъртиш дръжката се усеща кой пин придърпва крилото и кой не. Няма нужда от хартия.
ср авг 31, 2022 3:19 pmmiliad написа:
Проверяваш всеки пин и насрещника му. На отворено крило и после на затворено. То като сложиш пръста на границата каса/крило и като завъртиш дръжката се усеща кой пин придърпва крилото и кой не. Няма нужда от хартия.
Механизма е направен така, че не мога да въртя дръжката когато е отворена вратата, чак като я затворя, тогава мога да я завъртя. Изглежда, че от всякъде придърпва, защото го тествах слагайки пръсти където са пиновете, но явно от някое място или места, които не е придърпват достатъчно и не мога да преценя от къде... Май ще се наложи да се обадя на някоя фирма да дойде да погледне, но ми се искаше да го оправя сам. Просто не е нещо видимо за мен.

Според теб пиновете норално ли е да шават свободно напред назад? Това е само на вратата. Както споменах в предния ми коментар - на прозореца са бетон, не помръдват. И вратата и прозореца са с двуосово отваряне.
miliad - майстор
Понякога почват да шават. Все пак е нитовано. Явно виждат зор. А дръжката се върти когато подвижното палче пред нея го изправиш да сочи надолу.
zz_stefanov - майстор
ср авг 31, 2022 1:01 pmFreeRunner написа:
ср авг 31, 2022 12:35 pmzz_stefanov написа:
Обиколи уплътненията с лист хартия. Не трябва да влиза никъде.
Отбелязах колко влезе около дръжката на вратата, спускайки листа отгоре надолу. Това нормално ли изглежда?

От другите страни ми е много трудно да проверя заради малкото пространство.
IMG_20220831_125736.jpg
Имаш проблем с прибирането на крилото.
Листа не трябва да влиза изобщо под уплътнението. А с малък къс хартия може да се провери отвсякъде. Ако съвсем не ти достига място, може първо листа да го застъпиш и ако уплътняването е добро не трябва да можеш свободно да го издърпаш.
  • 1
  • 2

Тема "Поправка на PVC врата на балкон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: