Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
dddilian - напреднал
Здравейте, имам проблем с пършивата ми дограма. През една от вратите и един от прозорците влиза доста вода в стаята при сравнително слаб дъжд.
Влиза през уплътнението между крилото и рамката. Монтажът и самата дограма са под всякаква критика. Крилата са настроени максимално притиснати, и въпреки
това пак пропуска вода. Отводняването работи, но просто не е достатъчно, за да поеме количеството вода, което влиза в рамката и прелива към помещението.
Вътре ми пада мазилката, изобщо - свинщина. За момента смяната на дограмата не е вариант, затова търся решение с някаква лайсна, която да не позволява водата
да тече към това долно уплътнение. Трябва да се закачи на самата врата и да действа, като навес над тоя процеп долу между крилото и рамката.

Знам, че има такива лайсни/капчуци/водобрани, но нещо не мога да ги намеря по никакъв начин в нета... Някой сеща ли се къде може да се намерят или
да започвам да мисля за цигании с огъната ламарина, която да лепя/хвана с винтове, или и двете? Смяна на уплътнението няма да реши проблема.
Интересното е, че не духа от там....или ако влиза някакъв въздух, то той е здравословно количество и зимно време и не се отразява на отоплението и комфорта.

На едната снимка се вижда със зелено къде е проблема, а на другата с червено съм опитал да начертая каква лайсна издирвам.
Гледах всякакви профили из магазините, ама нищо не ми върши работа....

Прикачен файл

SaKyAWW.jpg

Прикачен файл

GcCEf0w.jpg
miliad - майстор
Водобран. Продава се в складовете за ПВЦ профили.
kozl - майстор
Аз не съм сигурен, че дренажните отвори не са под плочките, след което е дупчен профила не там където е камерата за оттичане и вместо подобрение се получава влошение.
И не съм сигурен в хидроизолацията на терасата. Та може би най-разумното решение е козирка (покрив) над терасата.
dddilian - напреднал
пет сеп 30, 2022 8:48 amkozl написа:
Аз не съм сигурен, че дренажните отвори не са под плочките, след което е дупчен профила не там където е камерата за оттичане и вместо подобрение се получава влошение.
И не съм сигурен в хидроизолацията на терасата. Та може би най-разумното решение е козирка (покрив) над терасата.
Отворите са над плочките, в това съм сигурен. Козирка не е вариант.
Хидроизолацията също е добре - аз съм я правил с течна гума и платно, преди да поставят плочките.

Просто дограмата е страшен боклук от неизвестна марка, а монтажа е още по-зле. Цялата кооперация е с ужасно качество.

Иначе на други врати и прозорци, монтажниците са пробили хамалски тези дренажни отвори, но освен външната стена на рамката са пробили и вътрешната,
и реално водата от рамката течеше едновременно напред към терасата, но и назад отивайки под самата рамка, подкожушвайки стената вътре, но при въпросната
врата не е това проблема - просто всичко е криво и колкото и да се регулира, не може да прилепне плътно.
Живот и здраве ще тази дограма ще бъде сменена, но става дума наистина за много прозорци и врати. Но нито съм готов за свинщината около смяната, нито финансово
е подходящ момент.
dddilian - напреднал
пет сеп 30, 2022 7:30 ammiliad написа:
Водобран. Продава се в складовете за ПВЦ профили.
Вчера цяла вечер търсих и по тази ключова дума, но нищо, което да ми върши работа, не намерих.
miliad - майстор
:lol: .Ключовата дума се казва като влезнеш в склада за профили. Да намери онлайн магазин за профили за дограма? Не. On live се върти тая търговия. Стани от компютъра и се разходи.
kozl - майстор
пет сеп 30, 2022 10:21 amdddilian написа:
пет сеп 30, 2022 7:30 ammiliad написа:
Водобран. Продава се в складовете за ПВЦ профили.
Вчера цяла вечер търсих и по тази ключова дума, но нищо, което да ми върши работа, не намерих.
Нещо ти куца търсачката.

Те тука от 1 път.
miliad - майстор
пет сеп 30, 2022 1:11 pmkozl написа:
пет сеп 30, 2022 10:21 amdddilian написа:
пет сеп 30, 2022 7:30 ammiliad написа:
Водобран. Продава се в складовете за ПВЦ профили.
Вчера цяла вечер търсих и по тази ключова дума, но нищо, което да ми върши работа, не намерих.
Нещо ти куца търсачката.

Те тука от 1 път.
Тцъ. Не уцели. Тоя водобран е дълбоко заровен в каталозите за прозоречни профилни системи. По-лесно се намира за алуминиеви системи. За ПВЦ профилите е трудно.
kozl - майстор
Аз PVC не съм срещал. Само алуминиеви. Даже в гаража ми се търкаля неква мостра.
dddilian - напреднал
пет сеп 30, 2022 1:11 pmkozl написа:
пет сеп 30, 2022 10:21 amdddilian написа:
пет сеп 30, 2022 7:30 ammiliad написа:
Водобран. Продава се в складовете за ПВЦ профили.
Вчера цяла вечер търсих и по тази ключова дума, но нищо, което да ми върши работа, не намерих.
Нещо ти куца търсачката.

Те тука от 1 път.
Това прилича на водобранен профил за кухненски плот. Иначе и такива ги гледах, дали няма да свършат работа за 1-2 години.

Тема "Водобранна лайсна за врата на PVC докрама?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: