Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Домашен немайстор - специалист
Здравейте. Онзи ден монтирах интериорна врата, но за нещастие повредих горния механизъм за притягане на пантата към касата. Долният си е наред. "Правилният" начин за поправка би следвало да е да поискам нов механизъм от производителя на вратата, да сваля касата, за да го монтирам, и да монтирам касата отново, но това си е занимавка, затова търся по-лесно решение.

Първоначално мислех да залепя пантата с някакво лепило - може би епоксидно би било най-здраво, но ми се струва, че само с лепило рано или късно пантата ще се изтръгне от втулките, най-вече защото сякаш адхезията на лепилото към пластмасовите втулки няма да е особено добра. Затова сега обмислям някаква механична връзка, но каква? Отворен съм към всякакви предложения, които са възможни в домашни условия.

Ето я пантата. Резбованата част е Ф7. (Кликнете на картинката за по-голям размер)
Изображение

Отворите в касата, където влиза пантата:
Изображение

Издълбах малко пяната от другата страна на касата, за да мога да пипам и там:
Изображение

Същата снимка, но с поставена панта. Обмислям да разпробия краищата на пантата, да навия резба и да завия един болт с шайба от тази страна. Или пък вместо да си купувам метчик за целта, просто да пробия отвор и да завия един винт с шайба до блокаж. Тогава пантата няма да се измъкне със сигурност, но ще може да влезе навътре, така че ще трябва и някакво лепило да сложа. И аз не знам вече.
Изображение
miliad - майстор
Това са глупости. След време като ти се наложи да регулираш вратата ще си хапеш гъзъТ. Прережи пяната с дълъг нож плътно по касата, извади касата и си оправи основата на пантата. Там има една гайка, която си развил и е паднала. С все демонтажа, монтажа и съхнето на новата пяна е един час работа. Старата пяна не я махай, ще ти служи за калъп за новия монтаж.
Домашен немайстор - специалист
Значи така ще процедирам тогава. Даже вече свалих касата и изчистих старата пяна напълно (не успях да махна касата само със срязване на пяната). Действително гайката е излязла, така че ми олекна, защото мислех, че съвсем съм съсипал механизма и ще трябва да се разправям с производителя на вратата да ми даде нов. Само трябва да сменя шестограмния болт, който се завива във въпросната гайка, защото резбата му е леко деформирана, но така или иначе ще ходя да купувам пяна, така че ще купя и болт.

Тема "Поправка на панта на интериорна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: