Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, за първи път измазвам стените на баня с вароциментов разтвор. Купих си майки наподобяваши Т образен профил и наистина свършиха чудесна работа. Въпроса ми е, мога ли да ги оставя в стената или задължително се вадят. Благодаря!
пон окт 17, 2022 12:18 pmchapara написа:
Остават😎
Този отговор силно се надявах да чуя... 😁
lyubohar - майстор
Ако са пластмасови става.Но ако са железни и има тапети по добре да се махнат.
Избива ръжда в/у тапетите.Предполагам плочки ще се поставят и тогава няма да има проблем.
пон окт 17, 2022 12:51 pmlyubohar написа:
Ако са пластмасови става.Но ако са железни и има тапети по добре да се махнат.
Избива ръжда в/у тапетите.Предполагам плочки ще се поставят и тогава няма да има проблем.
Ще има плочки, в банята измазвам стените. За първи път ми е и чак се учудих, че стана идеално право и сега хич не ми се иска да ги развалям стените
muhala - майстор
От клипве в нета предимно руски виждам, че ги махат докато е още прясно. Аз обаче не ги вадя.
chapara - майстор
Ако ще са тапети си има начини да не избива ръжда. Ако са истински майки пък не са нужни ,,начини"😁ако е латекс си има финна шпакловка да ги скрие. Ако са плочки си е жива армировка.

С две думи никога не се махат. Довод: Махат ли се майките по външните ъгли?😎☺ Руснаците са малко опаки хора, но не им отричам успехите.
Мартин Кръстев - помощник
По-добре ги остави и не ги махай.
Много ви благодаря за отговорите. Точно този отговор исках да чуя, да не вадя майките. Не съм майстор, но ми се получи много добре, че чак не ми се вярваше и щеше да е тъпо да разваля нещо готово. Отново едно голямо благодаря. Другия ми въпрос е за лепенето на плочките, но нека стигна първо до там. 😁 Едва ли ще е по тегаво от измазването, но смятам да разбера и това.
chapara - майстор
Ще разбереш, ще разбереш че не е фасулска ра бота, но за всяко нещо си има първи път. Почети първо във пофорум ,,Баня" , за да не задаваш еди какви си въпроси😎

Тема "Майките в стената" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: