Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
krasi92 - майстор
търсят се не кокалясали и по възможност нови. :-D :lol: :lol:
chapara - майстор
ср окт 19, 2022 9:19 pmkrasi92 написа:
търсят се не кокалясали и по възможност нови. :-D :lol: :lol:
От онзи монтаж имам останали, може би 5-6,при закупуване на 100бр. моноблокове ми дадоха 10 бр.монт.комплекти бонус. До сега са си меки както тогава. Но няма проблем да се замени с листова топлоизолация и двойно лепяща лепенка!
шоп - майстор
Преди 20 ина дни купувах от Практикер много хубаво централно уплътнение. Бяло на цвят, много еластично, буквално като силиконово. Струваше под 3 лв. То други видове нямаше.
krasi92 - майстор
Според наблюденията които имам не е само до матеряли а и ръчички трябва. А и да знаеш какво правиш.
chapara - майстор
:supz: :roll: :wink:
Ще си дойдем на думата, но не исках да го кажа аз :cool:
kozl - майстор
вт окт 18, 2022 9:15 pmStix написа:
Ползван е комплекта който дават с казанчето и моноблока, винтовете са същите, само съм сменил колелцето с гумено защото другото беше смачкано, и реших че това е по надеждно.
На чинията има малка ваничка, и тя е пълна с вода, която явно прелива в даден момент.


Ремонта не съм го правил аз, че да съм спестил пари, ама ако го бях направил аз поне нямаше да ме е яд толкова.

Благодаря на останалите които се отзоваха и ми казаха кое не е наред, още утре ще се опитам да отстраня проблемите.
Автора сменил с колелцето с гумено, а то е пластмасово в комплекта. Гумата ми се струва, че няма да осигури надежно стягане, но то пък не е ясно какви са болтовете и на кое място е отишла гумената шайба, вместо пластмасената.
Вече бяха вписани насоки за ориентир откъде пропуска, но е възможно и от уплътнение на болт към казанче и от уплътнението м-у чиния и казанче.

Тема "Защо има вода под моноблока?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: