Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
brum - майстор
Перфоратора е от Лидл и е сигурно на 10 години. Проблеми с него не е имало до тая събота когато открих, че свредлото е започнало да бие. Не е от свредлото - няколко пробвах. Преди 2-3 седмици като го ползвах за последно къртех бетон. Явно му е дошло в повече и нещо се е изкривило.

Не е фатално, пак дупчи бетон. Но обичам машините ми (пък били и те посредствена марка) да са изрядни. Търся съвети дали това подлежи на корекция.
radius - майстор
Подлежи на корекция с HR2470 :-D
Сега е само за 280лв.
Lutchezar - майстор
Виж този дали има нещо за твоя модел:
https://youtube.com/user/zana3587
brum - майстор
Тоя е леко вманиачен :) .

Питането ми е по-скоро общо. Дали това е нещо дето се случва често и ако да - дали има практика да се изправят разни части или се работи с подмяна на кривите.
nikolson - майстор
От бакалията инструмент е "купи-върни", или "купи-хвърли". За тези десет години части за лидълски инструмент е малко вероятно да се намери.
DMN - майстор
brum написа:
Дали това е нещо дето се случва често и ако да - дали има практика да се изправят разни части или се работи с подмяна на кривите.
Ами то докато не се разбере, какво точно се е изкривило, едва ли може някой да даде точен съвет.
Аз ако съм - ще се опитам да го разглобя - махане на патронника(ако може) - проверявам оста на която е набит дали има биене и т.н. Ако не пречи чак толкова на прецизността на работата или не те дразни много, карай така . Ама те разбирам, щото мене ме дразнят такива неща, и поне искам да разбера от къде е проблема :) .
Andri01 - майстор
София, сервиз "Бушона". Те са сервиза на "Парксайд". Не са от най-добрите,но може да измислят нещо - питай ги.

Тема "Биещ перфоратор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: