Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
silent - майстор
Не е толкова страшно....наскоро се борих е едни такива тръби....плаши вида но шанса да се скъса тръба в муфа холендър коляно не е чак толкова голям...случвало ми се е да не е останала резба или да се скъса месингов цамов нипел или кран ...
chapara - майстор
нед окт 23, 2022 11:51 amшоп написа:
нед окт 23, 2022 11:44 amchapara написа:
Ако видите вътрешността на тръбите, твърдо ще се убедите че по тях отдавна не тече питейна вода. А после болести и слаб имунитет. Все едно имате вода от локвата пред блока.
Като си смениш тръбите с чисто нов ППР, а магистралният водопровод до обекта е етернитова тръба на 50 години или метална черна тръба, която дори при монтирането и преди 40 години не е била поцинкована качеството на водата ще се подобри ли?
Кой е казал че връзката е такава. Аз навремето измъдих Соф.вода и ни смениха връзката над 25 м., ,с помоща на къртица, с полиетилен. След това ние се задействахме с полипропилен и сега кеф, налягане + чиста вода и тротоарен нов кран :-D
zz_stefanov - майстор
https://orex.bg/product/1105.html това ще ти реши проблема с развиването. Режеш, поставяш го и след него холендър. След това PP. Няма нарязване на резба.
Ако го намериш във вариант директно то да е с холендър още по добре.
При поставянето на това се прилага минимално усилие върху старата тръба и се намаля риска да се скъса тръбата.
две съм сложил такива едното за извод другото го употребихме за тапа.
silent - майстор
Ако тръбата е силно корозирала и с язви трудно ще се получи с компенсатор....
zz_stefanov - майстор
Така е. Аз съм ги монтирал на тръби под земята. Та избирах местото къде да срежа, после добре зачистих и стана.
Язвите са основният проблем.
chapara - майстор
Проблема трябваше да е решен, докладван и забравен. Какви са тия п. чи масали :?

Тема "Развиване на сртари метални тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: