Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
raptor1987 - помощник
Здрвейте, искам да си сменя старата метална тръба с нова ппр от комшиите под мен, до мен.
Притеснява развиването на старата тръба дали ня ма да скъсам някоа шилка и да стане сложен ремонт.
На снимката се вижда, какво трябва да развия.Предварително ще се почистят от шуплите, но дали да не ги напръскам с ВД предварително?

https://drive.google.com/file/d/1ZAcyPW ... sp=sharing
brick - специалист
raptor1987 написа:
дали да не ги напръскам с ВД предварително?
Да, напръскай.
krasi92 - майстор
Малии това е на 100 години. Шанса ти според мен е да държиш здраво нипела над тройника и да развиеш холендъра. Преди да развиваш почисти с телена четка и напръскай с нещоОтрежи тръбата поне на 20 сантима над холендъра за да можеш да навиеш резба по възможност ако не тръгнат резбите. Ако не си участвал в подобно нещо до сега по добре извикай някой които знае какво прави. Качественни тръбни ключове и внимание трябва
шоп - майстор
За да развиеш средна част от тръбопровод се тръгва от холендър.
Ако не тръгва с тръбен ключ нагрявай с горелка, бензинова лампа и т.н. Може да редуваш с охлаждане с парцал натопен в студена вода.
zz_stefanov - майстор
Вероятността да се скъса тръбата е голяма. Допълнително може да помогне и нагряването с пистолет за горещ въздух.
Такива ремонти е добре да се направят от горе до долу по цялата вертикала наведнъж, но отношенията в блоковете са сложни. Ние го направихме, точно защото много хора започнаха да си ремонтират апартаментите и се повиши риска от скъсване.
Lutchezar - майстор
Това го започваш само когато имаш всичкото инструмент и всички елементи за подмяната до кран. Освен това ще трябва да спреш водата на този щранг, хубаво е да не е когато всички са си в къщи. И ти трябва професионален водопроводчик за да не стане издънка. Чака те много бой, нагряване, смазване, чистене с телена четка между другото. Сам ако нямаш богат опит, общо не е редно да се захващаш.
raptor1987 - помощник
Като цяло не ме притеснява късането на тръбата, а дали няма да се прецака резбата на тройника, в който трябва да се включа.
Моля ако някой знае читава фирма, не кожодерска да сподели.Звънях в няколко фирми, отказахаме още по телефона цената беше,400-500лв на етаж.
Една друга фирама идваха да гледат, платих си за огледа и трябваше да дадът цена на другия ден.Е не ми се обадиха повече, звънях им, казах, че са предали на началника и той щял да ми се обади да ми каже цена.
шоп - майстор
съб окт 22, 2022 8:11 pmraptor1987 написа:
Звънях в няколко фирми, отказахаме още по телефона цената беше,400-500лв на етаж.
Такива са цените за подмяна на вертикални щрангове ф40 ППР
съб окт 22, 2022 8:11 pmraptor1987 написа:
Една друга фирама идваха да гледат, платих си за огледа и трябваше да дадът цена на другия ден.Е не ми се обадиха повече, звънях им, казах, че са предали на началника и той щял да ми се обади да ми каже цена.
Като звъннете и платите на още няколко такива "фирми" 400-500 лв ще ви се видят прилични пари:-)))
raptor1987 - помощник
съб окт 22, 2022 8:37 pmшоп написа:
съб окт 22, 2022 8:11 pmraptor1987 написа:
Звънях в няколко фирми, отказахаме още по телефона цената беше,400-500лв на етаж.
Такива са цените за подмяна на вертикални щрангове ф40 ППР
съб окт 22, 2022 8:11 pmraptor1987 написа:
Една друга фирама идваха да гледат, платих си за огледа и трябваше да дадът цена на другия ден.Е не ми се обадиха повече, звънях им, казах, че са предали на началника и той щял да ми се обади да ми каже цена.
Като звъннете и платите на още няколко такива "фирми" 400-500 лв ще ви се видят прилични пари:-)))
Блокчето е малко само 2 етажа.От комшиите до мен 20мм тръба 3 метра, и 1бр. кран. са няма и 40лв. до 500лв. труд ми се вижда не реално.
Lutchezar - майстор
Евтино е само ако се отреже старото и се навърже ново. Това с разглобяването и свързването на старо към ново е ужас. И не искат, защото ще трябва да държат гаранция на нещо изгнило.

А този тройник на снимката каква роля има?

Тема "Развиване на сртари метални тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: