• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,

сложихме кухнята, печката е вградена в левия ъгъл и остана пералнята. Всичко беше уж перфектно изчислено, но след като сложихме пералнята перпендикулярно на фурната в другия ъгъл - вратата на печката не се отваря изцяло(а само на 45 градуса). Имам 2см в излишък и не знам откъде и как да ги наваксам, за да си пасне всичко. Пералнята е максимално навътре до стената, печката е от тези на crown за вграждане и вече си мисля да отрежа 2см от стъклото вместо да пренареждам всичко. Относно пренареждането - варианта ми е да отрежа плота от страната на пералнята(между мивката и пералнята), да сложа мивката отляво, а пералнята отдясно, но сроковете ме притискат и ви моля за съвет.

Благодаря!
Прикачен файл:
D5A96D7B-928C-45BF-943C-2F4276F068C1.png
D5A96D7B-928C-45BF-943C-2F4276F068C1.png (268.27 KиБ) Видяна 959 пъти
miliad - майстор
Мисли върху прекрояване на шкафовете и разместване.
Това с рязането на врата на вградена фурна даже няма да го коментирам.
krasi92 - майстор
Всичко сметнато перфектно а не става. Явно ти е първия монтаж на кухня след като не стаа. Другият път ще знаеш. Идеята с рязането на фурната е супер иновативна. Направо си ноу хау. Сподели как се е получило рязането ако все пак решиш да режеш. :-D :-D :-D. Аз бих разбил стената за пералнята за да влезе още. Или с винтовера разглобяваш люка при готвене.. За пране се сглобява люка и те така всеки път.
zz_stefanov - майстор
Апартамента тухлен ли е. Ако да и зад пералнята нямаш инсталации за ток и вода сваляш мазилката и печелиш 3-5 см. Имам такава ниша заради предишната ни стара миялна която беше по дълбока. Но това го бях разчел още в проекта и не е в ъгъла.
Грешно сте оразмерили ъгъла и дръжка на шкафче можеше за се бие с вратата на фурната.
Последна промяна от zz_stefanov на пет ное 11, 2022 6:47 am, променено общо 1 път.
krasi92 - майстор
Най бързото решение га те притискат сроковете да си купиш пералня с подходяща дълбочина. Днес до обяд си я монтирал и старата в олх като нов внос
bigdragon - майстор
Никой не ти казва, да ти кажа аз, защо да не режиш стъклото:
Стъклото е закалено, като автомобилните и при рязане става на захар...
krasi92 - майстор
Можеше да е първия успял да среже такова стъкло и след това да го ползва. :rock: :rock: :rock:
kozl - майстор
пет ное 11, 2022 7:28 ambigdragon написа:
Никой не ти казва, да ти кажа аз, защо да не режиш стъклото:
Стъклото е закалено, като автомобилните и при рязане става на захар...
+1. Е имало начин да се реже такова стъкло, но той е по тегав от поръчка на ново стъкло.
krasi92 написа:
Най бързото решение га те притискат сроковете да си купиш пералня с подходяща дълбочина. Днес до обяд си я монтирал и старата в олх като нов внос
+1. Това предложение работи. Също и ако може да се вдълбае стената зад пералнята, но там е скрита изработка и може да излезе "греда", а и няма да стане бързо и чисто.
miliad - майстор
Така. След кафето и с работещ ум, да рекна и аз.
Ако:
-имаш ВиК връзки зад пералнята и уреда опира в тях- прехвърли ли ги в шкафа на мивката където принципно трябва да бъдат.
- горния плот на пералнята, стърчи извън корпуса в задната част, просто го свали./ Макар че, от качеството на снимката изобщо не виждам става ли на този модел/
lyubohar - майстор
Да се изкажа и аз от висотата на годините си. :-D
Проекта е генерално сбъркан!М/у печката и пералнята в ъгъла има едни 60 на 60см неизползваеми.
Празни,затворени от печката и пералнята.На мястото на печката мижеше да има шкаф и да се ползва и "мъртвото" пространство.
Снимката не е добра,за да се види какво има надясно и наляво.
  • 1
  • 2

Тема "Рязане на врата на фурна? Пренареждане на вградени мебели?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: