• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Киррил - специалист
Смених четките на флекса - киловат и нещо.
Поставих нормални четки, нямаше проблеми при смяната. След смяната колектора започна да искри и има проблем с рязането - става на пулсации.
Помислих, че четките трябва да се напаснат в мястото на триене и го оставих да поработи малко на празен ход, но ефект няма и искренето не изчезна.
Къде може да е проблема?
Да почистя със спирт колектора където контактуват ли, или е нещо друго?
lyubohar - майстор
Обикновено искренето на колектора значи повреден.
krasi92 - майстор
Нормални четки означава ли че са заменени със оригинални резервни или с някакви които стават по размер. Флекс са сериозна фирма и имат добри машини. Работата на пулсации и искренето не говорят добре за ротора.
Киррил - специалист
Разбрах. Четките не са оригинални. По размер стават. Явно ще го сменям.
Мислех си дали не е замърсен с графит между намотките от старите четки и с почистване може да се оправи. Явно няма как.
lyubohar - майстор
Нищо не става с почистване на междините на колектора,ако ротора е заминал.
Пренавил съм ръчно над 100 кафемелачки навремето и нито веднаж поправката не е ставала с почистване на колектора.
Киррил - специалист
Работеше отлично преди старите четки да сдадат багажа. Може би се е прецакал, когато четките са заминали, но те пък имат защита и тока се спира, когато не остане материал по тях.
Живота си тече... всичко се променя.
zz_stefanov - майстор
По скоро понеже се е прецакал ротора, за много кратко време е заминал остатъка от четките.
iliya_i - майстор
Чудно ми е, как си успял да смениш четки, без да погледнеш към колектора :?
Киррил - специалист
От де да знам, че трябва да се гледа. Вадя старите четки и слагам новите. И да го гледам ротора, като не разбирам, какво мога да видя. Не всеки е специалист по такива джаджи.
Ясно е, че ще купувам нова машинка. Дошло и времето.
Някъде пишеше - да се свали, постави на струг и да се пусне една шкурка.... ама не е за мен тази работа.
Сега, след като не разчитам вече на него, ще го разглобя и ще почистя мястото внимателно. Друго не мога да направя. Ако има ефект, добре, ако няма здраве.
Прикачен файл:
Snap472.jpg
Snap472.jpg (21.7 KиБ) Видяна 706 пъти
Andri01 - майстор
Каква марка е флекса?
  • 1
  • 2

Тема "Неудачна смяна на четки на флекс." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: