• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,

По какъв начин бих могла да оправя това недоразумение? Майсторът не го довърши, а отдолу духа (освен, че е и грозно).
Дали би могло да се сложи някаква лайсна например?
Благодаря предварително


Прикачен файл:
20221202_144551.jpg
Прикачен файл:
20221202_142731.jpg
lyubohar - майстор
Лепене плочка върху плочка с теракол,или цимент?!
А и вратата прекрасна и прекрасно изчислена!
Нормалните входни врати си имат отдолу едни четки,които в момента на затваряне се спускат.
Тук нищо такова не може да се постави,освен една лайсна в цвета на вратата.
Ако имате вентилатори в баня,тоалетна и кухненски аспиратор този луфт е идеален да си смучат въздух.
Jacomo - специалист
То духането не идва от проблема с полочките, а от уплътнението пред тях. А вратата защо е по-къса и не стига до нивото на плочките?
PIP - майстор
Аз бих изкъртил трите плочки под вратата и някой дърводелец да направи дъбов праг с фалц (а може и уплътнение), за да не духа. По принцип входните врати се правят с праг, точно по тази причина.
chapara - майстор
Това са от ония ефтините китайски врати, които имат ламаринен винкел за праг. Понеже,,майстора" не е имал идея какво да стори са му запушили подметките и е избягал със 100км/ч. :lol: :-D
Последна промяна от chapara на пет дек 02, 2022 5:55 pm, променено общо 2 пъти.
ky-kyy - майстор
Винаги съм го казвал - Всеки клиент, си заслужава майстора.
chapara - майстор
пет дек 02, 2022 5:46 pmky-kyy написа:
Винаги съм го казвал - Всеки клиент, си заслужава майстора.
Ее, винаги има изключения, в случая може да е просто излъгана клиентка. Жените са наивни по някога.
ky-kyy - майстор
пет дек 02, 2022 5:51 pmchapara написа:


Ее, винаги има изключения, в случая може да е просто излъгана клиентка. Жените са наивни по някога.
Да бе, да....наивни....
krasi92 - майстор
Това тенике от външната страна ако не го ползвате за стъргалка го отрежете и на вторични. На вратата от външната страна една четка за врата и ще спре студът да влиза във вашият дом. Ще стане като кърпени гащи ама като гледам и другото е такова.
chapara - майстор
пет дек 02, 2022 6:55 pmkrasi92 написа:
Това тенике от външната страна ако не го ползвате за стъргалка го отрежете и на вторични. На вратата от външната страна една четка за врата и ще спре студът да влиза във вашият дом. Ще стане като кърпени гащи ама като гледам и другото е такова.
Вратата се отваря на вън, към стълбището в случая :cool: На тенекето трябва оригинално да има залепено гумено уплътнение. Обаче като се спънеш два пъти в него, то става на хармоника и с гуменото уплътняване всичко приключва на момента. Трябва вратата да се обърне, да се отваря на вътре, да се отреже тенекето след укрепване на касата и да се залепи камък по шаблон изработен за праг, на камъка залепено уплътнение.

Та такива ми ти ,,майсторски" работи. Единия е ус.ал работата и от там на там, само греди :axe:
  • 1
  • 2

Тема "Праг на врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: