Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте. Тъй като из интеренет успях да намеря случаи, в които хора са правили следното, реших да попитам за второ мнение.
Имам теч от горивната помпа на колата, като цепнатината се намира в непосредствена близост до тръбичката, която се свързва с маркуча, през който се изпомпва бензина.
Въпроса е, като временно решение, удачно и надеждно ли е да използвам някоя епоксидна смола или нещо подобно, с която да запуша въпросната цепнатина. На някои места казват, че епоксидната е устойчива на бензин, на други казват, че я разяжда. След малко ще добавя линк със снимка, за да придобиете по-добра представа.
MamaMy - майстор
Ако е само да се прибереш и със сапун става. За всички останали случаи ремонта е ново. Ако е някоя екзотика снимай!
ZMeyGorianin - майстор
Как става този номер със сапуна, че и на мен ми сълзи резервоара някъде горе и не мога да го зареждам на МАХ? За нафта става въпрос.
kr1100 - майстор
MamaMy И този е бот. Ни марка на автомобил, ни модел. И къде е тази помпа?? На що годе съвременните коли от след 1990 г някъде помпата е в резервоара.
А на питащия кибрит или запалка помагат много. След тях няма да имаш никакъв проблем , пък и искра от делкото или свещ е пак добре.
MamaMy - майстор
Дааам! Много добри станаха. Дори не го заподозрях. Относно вградените помпи ми светна и затова писах да я снима.
А временното закърпване е временно. Пробвай с това: https://www.bagira.bg/6834/%D0%BB%D0%B5 ... 80-sun-fix
nork - специалист
Що не го оставите да си се запали качествено ?:axe:
Бот или не това е олигофрения :snakeman:
Няма да смени нещо за 5лв, а ще пита глупости....

Тема "Закърпване на теч на автомобилна горивна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: