Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
iliapeev - помощник
съб яну 21, 2023 9:29 amkozl написа:
Щом с принудително натисната блокировка механизмите не се движат от ръкохватката при движение затваряне, вероятно има повреда в механизма, който движи мартините (шините с ролките).
Аз имах случай на блокирал механизъм за алуминиева дограма. Вътре има гребени и зъбно колело, коит се бяхя изронили и зацепили. И се сблъсках с проблема, за който писа miliad. Понеже системата остарела трудно и на висока мена намерих механизъм за подмяна.

Та в общи линини подсказвам, че проблема може да е външно забележим, но може и да е вътрешен и без разглобяване невидим.
Трудно ли се разглобява и мога ли сам да го направя? Ако има такава повреда целия обков ли трябва да се смени?
iliapeev - помощник
съб яну 21, 2023 9:29 amkozl написа:
Щом с принудително натисната блокировка механизмите не се движат от ръкохватката при движение затваряне, вероятно има повреда в механизма, който движи мартините (шините с ролките).
Аз имах случай на блокирал механизъм за алуминиева дограма. Вътре има гребени и зъбно колело, коит се бяхя изронили и зацепили. И се сблъсках с проблема, за който писа miliad. Понеже системата остарела трудно и на висока мена намерих механизъм за подмяна.

Та в общи линини подсказвам, че проблема може да е външно забележим, но може и да е вътрешен и без разглобяване невидим.
Трудно ли се разглобява и мога ли сам да го направя? Ако има такава повреда целия обков ли трябва да се смени?
kozl - майстор
Може би първия път е винаги най-труден.
Нека коментира някой с повече опит в разглобяването.
На мен се налага рядко да разглобявам и поради това не трупам умения, за това моят отговор е трудно.
Но каквото и да твърдя трудно, лесно - относителни понятия.
iliapeev - помощник
съб яну 21, 2023 12:40 pmkozl написа:
Може би първия път е винаги най-труден.
Нека коментира някой с повече опит в разглобяването.
На мен се налага рядко да разглобявам и поради това не трупам умения, за това моят отговор е трудно.
Но каквото и да твърдя трудно, лесно - относителни понятия.
Благодаря Ви за любезното съдействие. Предполагам, че никой няма да се занимава да го ремонтира, а ще иска да смени целия обков.
iliapeev - помощник
съб яну 21, 2023 11:18 ammiliad написа:
Мартина се казва на предната заключваща шина на която е монтирана дръжката.
Благодаря Ви за съдействието. Предполагам, че мартината само не се сменя, а трябва целия обков.
miliad - майстор
Всеки един елемент може да се смени самостоятелно, стига да го намерите в магазина.

Прикачен файл

Screenshot_2023-01-21-13-48-47-762_cn.wps.moffice_eng.jpg
iliapeev - помощник
съб яну 21, 2023 1:43 pmmiliad написа:
Всеки един елемент може да се смени самостоятелно, стига да го намерите в магазина.
Благодаря. Явно без майстор няма да се оправя.Остава да го намеря.
zz_stefanov - майстор
Трудно-лесно зависи от теб. Най трудното при мен се оказа, понеже и моята беше остаряла, да намеря нова, която да пасва на вече направените отвори за дръжката. Без помощта на служителката на фирмата нямаше да се справя. Сменихме целия обков.
Фирмата за Варна на лични.
Майстор за ремонта в разумен срок не намерих.

Тема "Ремонт на обков PVC врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: