Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
iliya_i - майстор
пет яну 20, 2023 4:34 pmmiliad написа:
.... да застане в положение "затворена врата" .....
Положение "затворена врата" е вертикално надолу, без да подминава.
Опитай с ръка да я местиш постепенно и да въртиш дръжката в различните позиции на блокировката.
Все в някоя ще сработи.
Огледай и насрещника срещу нея да не се е изместил.
iliapeev - помощник
пет яну 20, 2023 4:34 pmmiliad написа:
Отваряш вратата, натискаш блокировката с пръст да застане в положение "затворена врата" - пробваш да завъртиш дръжката във всички посоки. Ако не се завърти, започваш оглед на всички заключващи пъпки една по една дали са в правилната позиция- трабва да са в средата на продълговатия отвор на шината . Има белязка там.
Благодаря за отзивчивостта ви.Дръжката не се движи надолу при дръпнат палец “затворена” врата. Пъпките са в средата на отворите. Блокировката не мога да я сваля, тъй като не виждам фрезенк за отвертка.
Изображение
iliapeev - помощник
пет яну 20, 2023 5:01 pmiliya_i написа:
пет яну 20, 2023 4:34 pmmiliad написа:
.... да застане в положение "затворена врата" .....
Положение "затворена врата" е вертикално надолу, без да подминава.
Опитай с ръка да я местиш постепенно и да въртиш дръжката в различните позиции на блокировката.
Все в някоя ще сработи.
Огледай и насрещника срещу нея да не се е изместил.
Много Ви благодаря за вниманието, което ми отделяте. Опитах това, което ми написахте,но бравата не мърда на никъде като местя палеца. Насрещника е точно срещу палеца.
iliya_i - майстор
Я виж сега, ако натиснеш палеца, срещу дупката му не се ли показва една главичка на винт?

Прикачен файл

47-A4395-A-A216-46-F1-9020-21-ECBFF990-E4.jpg
47-A4395-A-A216-46-F1-9020-21-ECBFF990-E4.jpg (54.3 KиБ) Видяна 475 пъти
iliapeev - помощник
пет яну 20, 2023 9:12 pmiliya_i написа:
Я виж сега, ако натиснеш палеца, срещу дупката му не се ли показва една главичка на винт?
Благодаря.
Срещу дупката на винта се вижда главичка на нит. Без фрезенк.
miliad - майстор
На Мако осигурителките си вървят с мартината. Лошото е, че това е старата версия на обкова май. А тя не е съвместима с новата която се продава в момента.
Може да свалите цялата мартина и да погледнете дали не може да шунтирате осигурителя- с Мако обкова не съм добре запознат. На много обкови мартините работят и без него.
Ако имате друг прозорец с двуосово отваряне направете сравнение на механизмите и търсете нередност.
В краен случай- дограмаджия с опит.
iliapeev - помощник
пет яну 20, 2023 9:57 pmmiliad написа:
На Мако осигурителките си вървят с мартината. Лошото е, че това е старата версия на обкова май. А тя не е съвместима с новата която се продава в момента.
Може да свалите цялата мартина и да погледнете дали не може да шунтирате осигурителя- с Мако обкова не съм добре запознат. На много обкови мартините работят и без него.
Ако имате друг прозорец с двуосово отваряне направете сравнение на механизмите и търсете нередност.
В краен случай- дограмаджия с опит.
На кое казвате мартина?
iliapeev - помощник
пет яну 20, 2023 10:03 pmiliapeev написа:
пет яну 20, 2023 9:57 pmmiliad написа:
На Мако осигурителките си вървят с мартината. Лошото е, че това е старата версия на обкова май. А тя не е съвместима с новата която се продава в момента.
Може да свалите цялата мартина и да погледнете дали не може да шунтирате осигурителя- с Мако обкова не съм добре запознат. На много обкови мартините работят и без него.
Ако имате друг прозорец с двуосово отваряне направете сравнение на механизмите и търсете нередност.
В краен случай- дограмаджия с опит.
На кое казвате мартина?
Прозорците ми са същите с двуосово отваряне, но не виждам разлика. Единствено, че блокировката им работи при отворен прозорец.
kozl - майстор
Щом с принудително натисната блокировка механизмите не се движат от ръкохватката при движение затваряне, вероятно има повреда в механизма, който движи мартините (шините с ролките).
Аз имах случай на блокирал механизъм за алуминиева дограма. Вътре има гребени и зъбно колело, коит се бяхя изронили и зацепили. И се сблъсках с проблема, за който писа miliad. Понеже системата остарела трудно и на висока мена намерих механизъм за подмяна.

Та в общи линини подсказвам, че проблема може да е външно забележим, но може и да е вътрешен и без разглобяване невидим.
miliad - майстор
Мартина се казва на предната заключваща шина на която е монтирана дръжката.

Тема "Ремонт на обков PVC врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: