Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
TiratroN - специалист
Здравейте! Отново странен проблем.
Маслен радиатор ,който не е мой. Доста запазен на вид. Изгоряла му защитата на 100 градуса. Тази на 130 е здрава.
Има масло по него отвън отпред долу върху ламаринката за предните колела. Реших че е спукан и тече. Забърсах омазняванията.
Пускам го, загрява навсякъде. Долу при нагревателите до около 110 градуса, горе почти 90 (гледам с термокамера).
Всички ребра загряват и нищо никъде не тече, не сълзи също.
Предполагам че при загряване , се образува налягане и ако е спукан би следвало да се види веднага. Нямал съм работа с маслени радиатори и освен че знам че вътре има масло и някакви нагреватели, нищо друго не знам за устройството им.
Минава ми през ума, че където са го съхранявали може да са разляли масло върху него.
Но пък масло на маслен радиатор , изглежда направо като ирония някаква. Съвпадения съм срещал всякакви , нищо чудно да е и така, но все пак... логиката говори друго.
iliya_i - майстор
Почисти хубаво със салфетки и утре ще разбереш.
krasi92 - майстор
А дали няма някакъв механизъм при прегряване да освободи налягането
MamaMy - майстор
Може да изтърва при прегряване, но няма такава фабрична "екстра". Много често изпуска през фланеца на нагревателя. Веднъж ремонтирах такъв много стар. Дойде на помощ един стар майстор и препоръча да загреем маслото преди да сложим нагревателя. Намазахме фланеца с червен автомобилен силикон. Този радиатор все още работи почти безгрижно. Когато е студен явно е вакуумиран.
zz_stefanov - майстор
Имахме едно такова омасляване. Просълзяваше толкова малко, че ако го почистиш добре, видимо омалсяването от фланеца се забелязваше след много време, не беше забележимо на следващия ден.

Тема "Маслен радиатор дали тече?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: