Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
qrt - специалист
Имам предвид, че с тези размери в кофти време, дали е пергола или навес , все тая. Мой бивш колега ме покани на гости в миналата година в беседка с такива размери.За да не влиза дъжд / сняг беше поръчал разни полупрозрачни покривала, дето ги има по кафетата.Та зимно време файда 0, летно ако е на слънце , не се диша вътре.Не случайно беше го нарекъл "парника".Ако се направи пергола+Ipomoea purpurea и/или Ipomoea pennata + други китки ще е доста прилично.А ако има дъжд с вятър (дори да е навес)вътре ще е като дядовата ръкавичка.Т.е навес , пергола с тези размери ще се ползва пролет до есен при добро време и "завет" от къща, дървета.
Киррил - специалист
Проблемът със силният вятър, сняг и голям град, е реален.
Защо не помислите за подвижен покрив. От типът на сенниците които се правят и навиват. Когато сте там го разпъвате и се кефите, после си го прибирате и нямате никакви проблеми със сняг, вятър или др. Мисля че съм виждал с подобна ширина.
https://halebs.com/tenti/


Прикачен файл:
Snap182.jpg
Snap182.jpg (72.28 KиБ) Видяна 718 пъти
Прикачен файл:
Snap181.jpg
Snap181.jpg (106.98 KиБ) Видяна 718 пъти
Прикачен файл:
Snap180.jpg
Snap180.jpg (67.25 KиБ) Видяна 718 пъти
preslav - майстор
Превод в ефир:
- Искам бесеТка, ама като на картинката.
- Извиках фирма, ама цената не ме кефи.
- Казаха ми, че можем и сами да го направим, ама не зная как.
- А сега, казвайте колко и какви материали да слагаме, че да не се прекараме с теглото на Лижязлото, че и то пари струва.
Ама проект някакъв си, що ни е такава работа, то нали всеки си "люпи" в двора каквото ще, един кокошарник, друг "гаражче", трети кенеф и т.н.
Важното е озвучаването да е яко, та на комшиите да им се завива свят.
Ал_ - специалист
пон фев 27, 2023 3:31 pmpreslav написа:
един кокошарник
Аз! Но с озвучаването съм назад, явно трябва да помисля за микрофон за петела :)
А тази беседка, ако ще се покрива с различен от плътния плексиглас, и най-красивата конструкция да докарате цялата красота ще иде на кино.
Иначе е идеалната за мен конструкция за асма. Но със солидни дървени греди, главно за визуален ефект, пък и после с кеф да обесиш на тях няколко висящи кресла
Andriyana - помощник
пон фев 27, 2023 3:31 pmpreslav написа:
Превод в ефир:
- Искам бесеТка, ама като на картинката.
- Извиках фирма, ама цената не ме кефи.
- Казаха ми, че можем и сами да го направим, ама не зная как.
- А сега, казвайте колко и какви материали да слагаме, че да не се прекараме с теглото на Лижязлото, че и то пари струва.
Ама проект някакъв си, що ни е такава работа, то нали всеки си "люпи" в двора каквото ще, един кокошарник, друг "гаражче", трети кенеф и т.н.
Важното е озвучаването да е яко, та на комшиите да им се завива свят.

Здравейте,

Благодаря за изказаното мнение. Фирмата дори не ми даде избор за колоните. Относно материала ние ще си го кутия, а те щяха да извършат само направата. Има магазини в които се продава и на мерък все още, не само на кг. Аз бих искала да дам малко повече пари за материал, но да е здраво и сигурно. Все пак това го искам да детето си!

Благодаря на всички за коментарите и препоръките. Ще проверя вариантите и за подвижен покрив/навес.
gogo7777 - майстор
вт фев 28, 2023 9:26 amAndriyana написа:
Относно материала ние ще си го кутия, а те щяха да извършат само направата. Има магазини в които се продава и на мерък все още, не само на кг. Аз бих искала да дам малко повече пари за материал, но да е здраво и сигурно. Все пак това го искам да детето си!

Благодаря на всички за коментарите и препоръките. Ще проверя вариантите и за подвижен покрив/навес.
Аз така си го представям. Ветроопорите може да се удължат чак до върха на колоните....въпрос на вкус. Получените триъгълници може впоследствие да се обковат с дърво или да се иззидат и облепят с камъни, също въпрос на вкус. Тази проста конструкция може да си я надграждате допълнително като добавяте към нея парапет, цветарник или каквото Ви е кеф....

Това е само идея, Вие си решавате :)
Прикачен файл:
Navess.jpg
Navess.jpg (60.23 KиБ) Видяна 603 пъти
preslav - майстор
вт фев 28, 2023 9:26 amAndriyana написа:
Здравейте,

Благодаря за изказаното мнение. Фирмата дори не ми даде избор за колоните. Относно материала ние ще си го кутия, а те щяха да извършат само направата. Има магазини в които се продава и на мерък все още, не само на кг. Аз бих искала да дам малко повече пари за материал, но да е здраво и сигурно. Все пак това го искам да детето си!

Благодаря на всички за коментарите и препоръките. Ще проверя вариантите и за подвижен покрив/навес.
Не видях въпрос за това как колоните ще са "забити" в земята - нали говорим за сигурност?
Не видях въпрос и за други решения (освен зелязо с определена форма и дебелина).
Последно, не разбрах какво е питането - здраво, практично, евтино, фирма/направи си сам и т.н.
"Линдаб", а със сигурност и не само те предлагат поцинковани профили, които се свързват без заварки, имат готови решения, изготвят проекти, доставят, монтират (или сам си монтираш), цели сгради првят по този начин, че една бесеТка ли.
http://lindabstudio.com/familyline/
gogo7777 - майстор
вт фев 28, 2023 3:03 pmpreslav написа:

Не видях въпрос за това как колоните ще са "забити" в земята - нали говорим за сигурност?
нед фев 26, 2023 11:10 pmAndriyana написа:
Здравейте, моля за мнение и съвет. Извиках фирма която да ми направи бесетка/навес с размери 3 метра на 3.50 метра в градината около нея няма стени. Искам да е метална конструкция. От фирмата ми казаха, че може да се направи от квадратен профил 4/4см 1.5мм дебелина всичко. Колоните и самата основа за покрива, но колоните трябва да са 8бр съответно през 1.5 и 1.75 метра.

Потането ми е следното. Може ли да се направи само с 4 колони? Ако е възможно с какви разбери трябва да бъдат колоните и констеукцията за покрива и с каква дебелина да е метала? Качвам примерна снимка на това което искам. Като уточнение, гредите ще са вкопани в земята и бетонирани, ако има значение и покрива ще бъде едноскатен, като ниската маст да е около 2.20 метра, а високата незнам. 809B9E6E-233A-4CB4-99EF-464A2122CCB1.jpeg
kozl - майстор
Сега гледам проект на навес за автомобил 320/560 см.
Колоните са 4 бр. от правоъгълен профил 120/100/4 мм
Късите греди 2 бр. профил - са 120/100/4 мм
Дългите са 2 бр. профил - 160/100/4 мм
Столиците са през 70 см - профил 100/50/3 мм

Фундаментите не са "бетонирани", а са стоманобетонови със стъпка с площ 0,8м2. Стъпката на 110 см под нивото на терена.
Стъпката е висока 40 см. Нагоре стоманобетонова колона 30/20 см, 20 см над терена, за да не корозират металните колони.
А металните колони се хващат към фундамента с вбетонирани шпилки М16 - 4 броя.

А като ще е направи сам - мое ли да заварявате като Гогата или , ке ги привръзвате с тел :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Изображение

Уви, не отговаря на размер напълно, но е готово, напълно безопасно за детето, не изисква проект и разрешителни...

Тема "Изграждане на навес 3.5 на 3 метра с плоскости от поликарбонат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: