Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Andriyana - помощник
Здравейте, моля за мнение и съвет. Извиках фирма която да ми направи бесетка/навес с размери 3 метра на 3.50 метра в градината около нея няма стени. Искам да е метална конструкция. От фирмата ми казаха, че може да се направи от квадратен профил 4/4см 1.5мм дебелина всичко. Колоните и самата основа за покрива, но колоните трябва да са 8бр съответно през 1.5 и 1.75 метра.

Потането ми е следното. Може ли да се направи само с 4 колони? Ако е възможно с какви разбери трябва да бъдат колоните и констеукцията за покрива и с каква дебелина да е метала? Качвам примерна снимка на това което искам. Като уточнение, гредите ще са вкопани в земята и бетонирани, ако има значение и покрива ще бъде едноскатен, като ниската маст да е около 2.20 метра, а високата незнам.
Прикачен файл:
809B9E6E-233A-4CB4-99EF-464A2122CCB1.jpeg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
От фирмата не ви ли казаха и за проект, разрешителни, отстояния, височини, наклони...?
Andriyana - помощник
пон фев 27, 2023 6:43 amn_a написа:
От фирмата не ви ли казаха и за проект, разрешителни, отстояния, височини, наклони...?
Здравейте, казаха ми, че ще изготвят проект, но аз не съм съгласна да има 8 колони, струва ми се, че доста ще се затвори пространството. Те казаха, че проекта ще е така, затова за допитах тук дали има друг вариант, ако има да им каза, или да търся друга фирма.
gogo7777 - майстор
Естествено, че може само с 4 колони. Обяснете на тая фирма, какво желаете Вие, а не Те.
:)
brum - майстор
Подкрепям предишното. Като клиент имате изисквания. Казвате им, че искате да е с четери колони. Ако не могат да го предложат търсите следващият изпълнител.
Andriyana - помощник
пон фев 27, 2023 10:28 amgogo7777 написа:
Естествено, че може само с 4 колони. Обяснете на тая фирма, какво желаете Вие, а не Те.
:)
Здравейте,

Днес говорих с познат, който каза, че може сами (с мъжът ми) да си го направим. Но отново идва въпроса с какви размери да са колоните и смята конструкция за покрива. Знам, че наклона се изчислява на всеки метър ширина, и зависи от какво ще е покрива.

Моля за съвет.
Киррил - специалист
Хващам се за главата. За една обикновена беседка - чертежи, планове, разрешителни...... Ужас
Разбира се, че може с 4 колони - по-дебели профили и готово. каква тежест има да носи. Ако има много сняг, ще се събори с гребло.

https://www.google.com/search?client=op ... eH_OmW8IcM

https://www.google.com/search?q=беседка ... 6&dpr=1.25
Прикачен файл:
Snap176.jpg
Snap176.jpg (88.64 KиБ) Видяна 791 пъти

Прикачен файл:
Snap177.jpg
Snap177.jpg (96.64 KиБ) Видяна 791 пъти
Andriyana - помощник
пон фев 27, 2023 1:12 pmКиррил написа:
Хващам се за главата. За една обикновена беседка - чертежи, планове, разрешителни...... Ужас
Разбира се, че може с 4 колони - по-дебели профили и готово. каква тежест има да носи. Ако има много сняг, ще се събори с гребло.

https://www.google.com/search?client=op ... eH_OmW8IcM

https://www.google.com/search?q=беседка ... 6&dpr=1.25

Snap176.jpg



Snap177.jpg

Здравейте,

Какво имате предвид под по дебели? Незнам и се притеснявам да не се изкривят ако не са достатъчно големи? Все пак ще са на разстояние от 3 метра и 3.5 метра. Също така от един и същ размер ли да са колоните и самата конструкция за покрива, която ще направя правоъгълник и решетка през 50см си мисля. Дали е добре разсроянието? Приемам всякакви съвети.
qrt - специалист
В Гео Милев преди да отворят мола , входа за паркинга беше с поликарбонат.Едни 30 градуса, после здрава градушка , и поликарбоната беше на решето.Същата сценка съм я виждал с "модерни" пвц австрийски улуци, а баща ми едно време прави навес с ондулин, и на петата година след силен вятър го събирах по улицата.Не знам от къде си, но преди няма и 48 часа в София имаше вятър над 80 км. ч.А тоя поликарбонат+ един здрав сняг....Аз бих направил една метална/ дървена пергола + лоза , или увивни растения за сянка.Но дори да е навес , с тези 3,5 на 3 м пак ще дабива доста дъжд и сняг .
Andriyana - помощник
пон фев 27, 2023 2:41 pmqrt написа:
В Гео Милев преди да отворят мола , входа за паркинга беше с поликарбонат.Едни 30 градуса, после здрава градушка , и поликарбоната беше на решето.Същата сценка съм я виждал с "модерни" пвц австрийски улуци, а баща ми едно време прави навес с ондулин, и на петата година след силен вятър го събирах по улицата.Не знам от къде си, но преди няма и 48 часа в София имаше вятър над 80 км. ч.А тоя поликарбонат+ един здрав сняг....Аз бих направил една метална/ дървена пергола + лоза , или увивни растения за сянка.Но дори да е навес , с тези 3,5 на 3 м пак ще дабива доста дъжд и сняг .
Това е така, но лозата иска време, и не пази от дъжд. По скоро по масивен покрив, до колкото разбрах.

Тема "Изграждане на навес 3.5 на 3 метра с плоскости от поликарбонат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: