Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
5kof - специалист
нед мар 05, 2023 1:12 pmzz_stefanov написа:
нед мар 05, 2023 12:59 pm5kof написа:
нед мар 05, 2023 11:22 amchapara написа:


Не :roll:
Да! Майсторчето, което ми препоръчахте ме сложи на пързалката. Обеща, не се обади.Търсих го няколко пъти. Глас в пустиня. И тогава повиках неволята. С въпросната лента реших казуса. Държи вече втора зима. Нека да е "Не". :rock:
Какво държи, тръба под налягане ли?
Държи на спукана заварка на тъба за парно, след две леви ръце на друг велик "товрец".
zz_stefanov - майстор
:vom:
нед мар 05, 2023 1:44 pm5kof написа:
нед мар 05, 2023 1:12 pmzz_stefanov написа:
нед мар 05, 2023 12:59 pm5kof написа:
.
Да! Майсторчето, което ми препоръчахте ме сложи на пързалката. Обеща, не се обади.Търсих го няколко пъти. Глас в пустиня. И тогава повиках неволята. С въпросната лента реших казуса. Държи вече втора зима. Нека да е "Не". :rock:
Какво държи, тръба под налягане ли?
Държи на спукана заварка на тъба за парно, след две леви ръце на друг велик "товрец".
Значи държи на ниско налягане, иначе ще се надуе като мехур.
5kof - специалист
Лентата, която препоръчах ми я показа мой познат. С този материал спират ( бандажират) течове от паропроводи и водопроводи под налягане в Неохим. Та моя милост реших, че след като там върши работа защо да не ми свърши работа и на мен. И те така. Направеното от мен държи добре вече достатъчно. Толкова достатъчно, че спрях да търся водопроводчик, който да ми даде идея как да спря теча и евентуално да го отстрани.
chapara - майстор
нед мар 05, 2023 1:47 pmzz_stefanov написа:

Значи държи на ниско налягане, иначе ще се надуе като мехур.
И вероятно е зачеканило с ръжда.
gmarkov1 - напреднал
нед мар 05, 2023 3:31 pm5kof написа:
Лентата, която препоръчах ми я показа мой познат. С този материал спират ( бандажират) течове от паропроводи и водопроводи под налягане в Неохим. Та моя милост реших, че след като там върши работа защо да не ми свърши работа и на мен. И те така. Направеното от мен държи добре вече достатъчно. Толкова достатъчно, че спрях да търся водопроводчик, който да ми даде идея как да спря теча и евентуално да го отстрани.
Интересно!
Още се чудя какво да правя. Понеже този, който прави целия щранг отгоре до долу даде гаранция, че ако нещо стане до 3 години ще смени безплатно. Но ако ще е пак така... по-добре да си платя другиму.

Колега, не подлагам на съмнение, но нека още веднъж да уточним: това си го сложил на тръба с налягане, така ли? Защото другият колега преди теб даде онзи дву-компонентния зелен маджун и каквито отзиви намерих също е добър. Но има един минус според мен: става на камък. Т.е. ако някой ден прокапе, освен всичко, майстора ще трябва да смени и връзката на вертикалния щранг към мен. Тетката.
А с това твоето, ако прокапе, реално се сваля лентата и просто се мушка ново парче без да пипа главния щранг. Тетката е здрава, капе от парчето залепено за тетката, което влиза при мен, още преди водомера и спир. кран.

Върти ми се първо да опитам с едно от двете, които казаха колегите. Понеже няма да къртя нищо. А и да не говорим, че щранга е точно в ъгъла и майстора сигурно ще поиска да му сваля цялата стена "за да му е удобно да работи".

Иначе, при нас налягането е около 2,5 атмосфери. Силничко е.
Andri01 - майстор
С такава,само вулканизираща се лента сме изолирали кабели с 120В. напрежение ,при 25 Бар. налягане. Трябва да се навива много стегнато и със застъпване.
zz_stefanov - майстор
В коя посока е налягането?
brum - майстор
По коли съм ползвал такава. За маркучите за антифриза при налягане от около 1 бар. При нагряване омеква и за да се предпазя от риска да раздуе навивам лента, армировка (парче марля от аптекчката) и отгоре още един слой самовулканизираща лента. Колко време издържа не знам, защото подменям маркуча сравнително бързо.
zz_stefanov - майстор
Точно, уплътняване от към ниското налягане без армировка е много съмнително.
gmarkov1 - напреднал
пон мар 06, 2023 5:30 pmzz_stefanov написа:
Точно, уплътняване от към ниското налягане без армировка е много съмнително.
Не знам дали разбирам точно въпроса.

Ние сме на 2-ия етаж, щрангът е с постоянно налягане и е на студената вода. И при положение, че е преди спир. кран на моя апартамент, то означава, че налягането е постоянно. Доколкото идва такова от ВиК.

Качвам снимка. Вижда се капката. Разклонението на щранга към мен.

Изображение

Тема "Спиране на теч под налягане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: