Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
vlax - майстор
Времето се затопли и тревата започна да нараства.Преди първото пролетно косене правя преглед на самоходната косачка и сменям маслото.Понеже изгни коша,реших след като източа маслото да я обърна,да измия коша с водоструйката и да я закърпя с ламарина.

Изображение
Изображение

Но ми дойде една идея.Там където съм посочил със зелено, понеже там е изгнила да изрежа отвор и да я направя да изхвърля странично тревата.

Изображение
Изображение

Да се получи като Husqvarna LC 151.

Изображение

Искам да попитам,при косачките със странично изхвърляне коша с по-специална форма ли е?
Дали ще се получи при моята косачка,която е мулчираща?
Моята изхвърля тревата отзад.Ножа е 51 см.
:partyman:
ky-kyy - майстор
Моята е със странично изхвърляне. Няма кош. Не е и нужен. Коша се пълни за минута и трябва да спираш. Вярно е, че окосената трева пожълтява и поляната леко изглежда, като черен панталон закърпен с бял конец, ама не ми пука :)
Режи смело.
ПП Самохода е ненужен. Махай му ремъка. Който си е купил със самоход, жена му си купува вибратор :)
vlax - майстор
Да дам отчет,като съм почнал, да завърша.Днес приключих ремонта и окосих, 1 декар е тревата.Държа се много добре,даже повече отколкото очаквах.Вече забравям за заднното изхвърляне,мъчил съм се до сега толкова години.По тази нищо няма да пипам повече,има още дупки,така ги оставям.Като изгние коша напълно и ПАДНЕ двигателя на земята ,следващата която ще купя ще е със странично изхвърляне. :-D
:partyman:


Изображение

Изображение

Изображение
Djack - специалист
Хммм, погледната отгоре, не върти ли ножа по часовниковата стрелка? Ако е така, кутията дето си я направил на дупката ще пресреща излизащата трева. Трябваше да я направиш насочена напред, щом си решил дупката да е отляво или назад , ако е отдясно на корпуса по посока на движението.
И аз тази седмица я направих тая работа. Доста години се мъчих и аз, сега направо се родих, все едно съм с два пъти по мощна косачка. Само дето аз още не съм направил насочващата кутия и според вятъра някога ми пълни врата, ама като гледам как фърка по поляната, не ми пречи толкоз!
п.п. Хич даже не си помислям да махам самохода аз! Това е голяма благина!
vlax - майстор
Djack прав си. :) Така е. :partyman: Темата съм я пуснал преди месец,когато измих косачката с водоструйката.Но реално съм работил по нея вчера малко и днес до обяд.Видях за посоката,бях обърнал шаблона,но вече беше късно,трябваше да окося,че тревата е голяма.Реших,че ако има проблем ще сваля кутията и ще окося без нея и после ще правя друга кутия с правилната посока.Кутията се сваля.Оказа се,че няма проблем,защото страничния отвор е доста голям.И аз като теб не можах да си позная косачката :-D стана по мощна,не се спира пред нищо.Направо съм се мъчил до сега.Ще направя нова кутия за изхвърляне,защото тази я направих набързо от тънка поцинкована ламарина и се огъва понякога.Имам дебела алуминиева ламарина.И другото което забелязах е че може да бъде с 5 -6-7 см по-къса.
съб апр 29, 2023 8:21 pmDjack написа:
...щом си решил дупката да е отляво ...
Не съм решил да е отлляво,отляво беше изгнила :-D тя сама го определи
съб апр 29, 2023 8:21 pmDjack написа:
п.п. Хич даже не си помислям да махам самохода аз! Това е голяма благина!
Без самоход и да ми подаряват косачка,няма да я взема.Самоход задължително.Затова и не съм писал в темата нищо за самохода.
нед мар 26, 2023 8:21 pmky-kyy написа:
ПП Самохода е ненужен. Махай му ремъка. Който си е купил със самоход, жена му си купува вибратор :)
:)


:partyman:
Lisko - майстор
Младите нека да тикат. :partyman:
Djack - специалист
То хубаво да тикаш, ама ако поляната е равна и хоризонтална като ракетна площадка. Ако има лек баир и разнородна дива трева си е ненужно блъскане еле, ако не живееш там и изтървеш малко тревата да дръпне! А при мен от време на време се появяват и къртици, та периодично заравнявам и къртичини с косачката ......... къде по невнимание, къде от мързел, че не ми се ходи за търмъка или мотиката..... и вече косенето става тегаво! :? :-D :partyman:

Тема "Ремонт на самоходна косачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: