Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
tarlyo - специалист
Моя съм го лепил с полеуретан и не е под дограмата. Стъпва 8см в/у гк и стърчи 7см. 12-13г не е мръднал.
Изображение
Lutchezar - майстор
пон май 08, 2023 4:02 pmДомашен немайстор написа:
пон май 08, 2023 10:45 amLutchezar написа:
Имаш стъклопакет с повишена топлопроводимост. Сложи му фолио или го смени например. Намали влажността в помещението. Какво всъщност е помещението?
Помещението е хол. Хубаво смяна на пакета, но с него сигурно и цялата дограма ще трябва да сменя, а и стъклопакетите сами по себе си сигурно също не е евтин. Самият конденз не ми пречи, единствено е проблем, че понякога се стича по стената.
И като му сложиш перваз, ще играе ролята на улук и ще тече на паркета/Ламината/килима?
Не виждам голям смисъл.
mitko64 - майстор
Аз отдавна съм със същия проблеми, гипсовата шпакловка под прозореца се разпадна, та прешпакловах с циментова. После почна да капе на паркета и го разду. Сега слагам зимата дунапренова лента на целия подпрозорец да попива и през два дни я изтисквам в тоалетната. Може би ако монтирам някакъв влагоабсорбатор в стаята ще помогне.
Lutchezar - майстор
От най-екзотичните решения съм виждал нагревателна лента под стъклото, цилиндричен вентилатор вграден в перваза и реотани тип заедно автомобилно стъкло. Всичките създават топла завеса, която а времето се създаваше от радиатор под прозореца и осигуряват движението на въздуха. Но конденза си остава в стаята и се мести на другото най-хладно място.

Тема "Монтаж на перваз под вече монтирана дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: