Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Домашен немайстор - специалист
Здравейте. Искам да монтирам перваз под дограмата, защото зимата се натрупва конденз по прозорците и се стича надолу по стената. Проблемът е, че имам едва 2 см. обръщало около дограмата, върху което няма как да залепя перваз. Дори и да изкъртя, пак няма да мога да завинтя перваза за дограмата поради неудобния ъгъл и начина, по който е монтирана дограмата. Какви варианти за захващане имам в тази ситуация? Благодаря!

Изображение
miliad - майстор
Изкъртваш надолу, подрязваш малко пяната и "перваза" го подпъхваш 5мм под прозореца.
Лепиш го за стената с подходящо лепило.
Домашен немайстор - специалист
нед май 07, 2023 12:34 pmmiliad написа:
Изкъртваш надолу, подрязваш малко пяната и "перваза" го подпъхваш 5мм под прозореца.
Лепиш го за стената с подходящо лепило.
Благодаря за идеята. Сякаш обаче няма да стане много здраво, ако съм разбрал правилно какво имаш предвид. Една саксия да се сложи на този перваз и ще увисне. Не че съм тръгнал да слагам саксии на него, но все някой ще се облегне по невнимание :-D
miliad - майстор
При 4см перваз какви саксии?
Ако искаш ширина за саксия, подпирай с конзоли.
Домашен немайстор - специалист
нед май 07, 2023 9:36 pmmiliad написа:
При 4см перваз какви саксии?
Ако искаш ширина за саксия, подпирай с конзоли.
А, ти имаш предвид да се сложи тесен перваз. Аз си мислех от стандартните 10-сантиметрови, но наистина тесен е по-добре в случая. Мерси. :)
miliad - майстор
Аз имах предвид да се разцепи перваз на 4-6см . Чисто декоративно, да се забърсва лесно прахоляка и конденза.
nikolson - майстор
Този прозорец само отстрани ли е дюбелиран? :?
yanko78 - специалист
Аз си го представям, с махане на съществуващия перваз и подпъхване на някакъв широк камък, който да стърчи на вън и вътре колкото е необходимо. Лошото е, че не си го представям без демонтаж на дограмата.
Домашен немайстор - специалист
нед май 07, 2023 11:13 pmnikolson написа:
Този прозорец само отстрани ли е дюбелиран? :?
От всички четири страни е дюбелиран. Даже бях забравил за това. Ще се наложи да свалям стъклопакетите, за да махна дюбелите, докато монтирам перваза. Това ме подсети, че мога да завинтя перваза и отгоре - в дограмата и след това в перваза. Ще видим какво ще се разкрие след къртенето и какви варианти имам.
Lutchezar - майстор
Има конденз който тече, и ще къртиш за да слагаш перваз. Конденза няма да го махнеш така, грешен ти е подходът към проблема.

Тема "Монтаж на перваз под вече монтирана дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: