Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Домашен немайстор - специалист
пон май 08, 2023 10:20 amLutchezar написа:
Има конденз който тече, и ще къртиш за да слагаш перваз. Конденза няма да го махнеш така, грешен ти е подходът към проблема.
Кондензът се образува по стъклата през в студените зимни нощи, когато влажността вкъщи е по-висока и температурните разлики между вътре и вън са големи. За съжаление не мога да направя много, за да го предотвратя, без да се охарча.
Lutchezar - майстор
Имаш стъклопакет с повишена топлопроводимост. Сложи му фолио или го смени например. Намали влажността в помещението. Какво всъщност е помещението?
Последна промяна от Lutchezar на пон май 08, 2023 11:36 am, променено общо 1 път.
miliad - майстор
пон май 08, 2023 9:22 amyanko78 написа:
Аз си го представям, с махане на съществуващия перваз и подпъхване на някакъв широк камък, който да стърчи на вън и вътре колкото е необходимо. Лошото е, че не си го представям без демонтаж на дограмата.
Извинявай, но това е възможно най,най,най-грешното решение.
Причина 1- ще разбута фасадата на сградата
Причина 2- ще разбута нивелацията на прозореца
Причина 3- напълно излишна хамалогия
Причина 4 - КАМЪК,СТУД, ТЕРМОМОСТ.

Малък пример. С Входна пвц врата съм. При много студени зимни нощи ми се е получавал скреж по патрона на бравата вътре в помещението. Сещайте се какво ще бъде с каменен перваз контактуващ с външната среда.
Домашен немайстор - специалист
Днес имах малко свободно време и реших да издълбая под дограмата, за да видя какво е положението. Има добри новини - разкри се допълнително пространство с дълбочина 3 см и височина 2 см, което е идеално за первазите, които също са дебели по 2 см. Само на някои места отворът идва 18-19 мм висок и или ще трябва малко блъскане по перваза с гумения чук, за да го заклиня в отвора, или просто леко ще изшлайфам бетона на тези места с ъглошлайфа и диск за бетон.

Значи все пак ще мога да подпъхна перваза сравнително надълбоко под дограмата. Даже и без винтове би трябвало да стане достатъчно здрав за целта, за която се слага, но все пак ще се опитам да го завия отдолу под ъгъл или отгоре, под стъклопакета - ще видим. Самата дограма е дебела 7 см и лежи директно върху 4 см бетон от външната страна.

Изображение

Изображение
chapara - майстор
Ако пробиеш камерите на дограмата обаче ,вътршнокамерния конденз ще се озове в жилището ти! За предпочитане е силикониране или с полиуретанов уплътнител запълване на фугите.
Домашен немайстор - специалист
пон май 08, 2023 3:46 pmchapara написа:
Ако пробиеш камерите на дограмата обаче ,вътршнокамерния конденз ще се озове в жилището ти! За предпочитане е силикониране или с полиуретанов уплътнител запълване на фугите.
Монтажистите на дограми не завиват ли и те первазите за дограмата? Аз съм останал с такова впечатление.
Домашен немайстор - специалист
пон май 08, 2023 10:45 amLutchezar написа:
Имаш стъклопакет с повишена топлопроводимост. Сложи му фолио или го смени например. Намали влажността в помещението. Какво всъщност е помещението?
Помещението е хол. Хубаво смяна на пакета, но с него сигурно и цялата дограма ще трябва да сменя, а и стъклопакетите сами по себе си сигурно също не е евтин. Самият конденз не ми пречи, единствено е проблем, че понякога се стича по стената.
Последна промяна от Домашен немайстор на пон май 08, 2023 4:02 pm, променено общо 1 път.
chapara - майстор
Даа, завиват :axe:
За това предстои премонтиране на дограма в жилището на дъщеря ми, стените под прозореца-мокри🤢
Съответно дренажите от вън-сухи :axe:
Домашен немайстор - специалист
пон май 08, 2023 4:02 pmchapara написа:
Даа, завиват :axe:
За това предстои премонтиране на дограма в жилището на дъщеря ми, стените под прозореца-мокри🤢
Съответно дренажите от вън-сухи :axe:
Интересен случай. Доколкото си спомням, дограмите имат една голяма централна камера, по която не би трябвало да тече конденз. Може да се опитам в нея да завия винта и с цел да не пробия и някоя от страничните малки камери, ще използвам винт с дължина само колкото да влезе в дограмата.
miliad - майстор
пон май 08, 2023 4:12 pmДомашен немайстор написа:
пон май 08, 2023 4:02 pmchapara написа:
Даа, завиват :axe:
За това предстои премонтиране на дограма в жилището на дъщеря ми, стените под прозореца-мокри🤢
Съответно дренажите от вън-сухи :axe:
Интересен случай. Доколкото си спомням, дограмите имат една голяма централна камера, по която не би трябвало да тече конденз. Може да се опитам в нея да завия винта и с цел да не пробия и някоя от страничните малки камери, ще използвам винт с дължина само колкото да влезе в дограмата.

Не се занимавай с глупости.
Напълно достатъчно е , да подпъхнеш леко перваза под дограмата и да го залепиш с пяна или монтажно лепило.

Тема "Монтаж на перваз под вече монтирана дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: