• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
svg - специалист
Добро утро!
Ще съм Ви благодарен, амо ми помогнете да разреша проблем с нова пералня.
В края на миналата година, се сдобихме с нова пералня INDESIT EWSC 61251 W EU N 6.0 kg, 1200 об/min. КАто я донесаха, махнах болтовете които фиксират барабана, свързах я и я нивелирах. Когато пере и/или центрофугира нуто мърда, нито шава. Т.е. е идеално нивелирана.
Проблема е, че при пране понякога барабана удря в някоя вътрешна част. Чува се удар. Не винаги и не постоянно. Понякога при пране, друг път при центрофуга, а понякога НИЩО не се чува. Върти си нормално. Имало е и по-малко пране и повече пране. Този звук/удар се получава когато пералнята си поиска :-D :-D
Прави ми впечатление, когато погледна през стъклото на вратичката, че не върти в идеален криг, а има биене, обикаля леко в елипса.
Приемам всякакви съвети и насоки!
Благодаря и хубав ден! :)
LazarGanev - "Велик майстор"
При някакви обороти и при някакво тегло на прането изпада в резонанс и се дебалансира и започва да бие. Много е вероятно тези удари да за в нагревателя и ако е така ще стане ясно, дано да е в срока на гаранцията. При моя стар Силтал се беше получило същото - нагревателя се беше пробил от търкане с барабана.
svg - специалист
нед май 28, 2023 10:11 amLazarGanev написа:
При някакви обороти и при някакво тегло на прането изпада в резонанс и се дебалансира и започва да бие. Много е вероятно тези удари да за в нагревателя и ако е така ще стане ясно, дано да е в срока на гаранцията. При моя стар Силтал се беше получило същото - нагревателя се беше пробил от търкане с барабана.
Кое означава, че решението е да се сменят оборотите на центрофугата или?
nikolson - майстор
Отвори я отзад и премахни втулките, през които са минавали транспортните болтове. Като отвориш, ще разбереш за какво говоря.
svg - специалист
Прикачен файл:
DSC_0009.JPG
Прикачен файл:
DSC_0008.JPG
Тези втулки ли?
lyubohar - майстор
Имах подобен проблем със старата ни пералня-сушилня.
5 години не успях да втълпя на женяата,че пералнята не трябва да работи с 2 парцала,защото барабана се разбалансира и започва да бие.
Накрая счупи лагерите.И си купи нова.Поне тя докато не разпредели прането не почва да центрофугира.
Това не значи,че нямате друг проблем,но барабана трябва да е пълен по презумция.
kr1100 - майстор
нед май 28, 2023 4:24 pmlyubohar написа:
Имах подобен проблем със старата ни пералня-сушилня.
5 години не успях да втълпя на женяата,че пералнята не трябва да работи с 2 парцала,защото барабана се разбалансира и започва да бие.
Накрая счупи лагерите.И си купи нова.Поне тя докато не разпредели прането не почва да центрофугира.
Това не значи,че нямате друг проблем,но барабана трябва да е пълен по презумция.
Не е задължително. Може и празна да я пуснеш , но това се отнася само за перални , а не ширпотреби наречени перални.
Пералните развъртат постепено и вдигат обороти
lyubohar - майстор
Празна да я пуснеш няма нищо общо с 2 парцала в барабана.
Ако имаш предвид пералня за над 1000лв.,като ширпотреба може.Не всички можем да си позволим перални за 4000лв.и нагоре.
Да,не съм усетил на старата да разпределя прането.Барабана подскачаше надолу-нагоре.
Новата-докато не разпредели прането не центрофужира на бързи обороти.
Но кой съм аз да давам акъл на седемдесет и кусур години с минали през ръцете ми поне 5-6 перални.
Буквално и ремонтирайки ги.
krasi92 - майстор
Определено лош избор на пералня. Ако я пълните с пране по рядко ще се опитва да се самоубива.
Krasi_S - специалист
Имах същия проблем с нова пералня. При определени обороти на центрофуга изпадаше в резонанс и звука беше като при изпуснали амортисьори - все едно се удря казана в корпуса. Понеже е гаранционна, си дойдоха техници да я отворят. След много чудене и чесане се оказа, че маркуча за мръсната вода не е хванат добре отвътре и при резонанс се удря в ламарината на корпуса. И понеже е пластмасов, звука си става сериозен :-D . Та, те така...
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с нова пералня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: