• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
spokomen - специалист
Здравейте на всички. И не ми се смейте на въпроса:). Или поне не много.
Казанчето в тоалетната е старо. Мисля, че е чугунено. От тези които се монтираха през 60те-70 те години на миналия век. Ако трябва да се сменя -трябва да сменя всичко. Няма как лесно да сменя само казанчето - новите пластмасови се различават малко по размер, което значи ново закрепване, преправяне на тръбата за водата....това не е по силите ми. А смяната на тоалетната чиния с моноблок изисква къртене на плочки с всички последствия.
Та на въпроса. От долу на казанчето излиза късичка метална тръба( или поне на такава ми прилича) в която е заустена пластмасовата отиваща към тоалетната. Но покрай тази металната започна да църцори водичка. Уплътних сериозно връзката - с бинт и С 200. Стана бетон, но водичката тръгна по тръбата и тече в тоалетната. Непрекъснато. Струйката е слаба, но си е разход на вода защото е денонощно. Предполагам, че водомера не я отчита, защото е много слаба, но въпреки това е разхищение. Отвътре в казанчето, там където е "монтирана" металната тръбичка ми се струва, че има шупли, или вече не е добро уплътнението между казанчето и тръбчката. Та си мислех да го уплътня с някакъв силикон, който реално след като изсъхне ще е "под вода". Милсех за такъв за аквариуми но той май лепи стъкло, а за метал не знам дали става. Моля някой да ми препоръча с какво да го уплътня.
Предварително благодаря на всичк иотзовали се за отделеното време и споделения опит.
brum - майстор
Пробвай с ceresit ft 101. Ама ще трябва да изпразниш казанчето, да го подсушиш с един сешоар, да омажеш и после директно пускаш водата. Не е нужно да чакаш според рекламите им.
Andri01 - майстор
Извинявай,не искам да те обиждам ,но "влез в час",ако обичаш. Казанчето/ имахме го същото в майка ми/ си е изкарало парита поне 10 пъти. Всяко нещо е с времето си. Смяната да ти струва много.
spokomen - специалист
чет юни 01, 2023 10:08 pmAndri01 написа:
Извинявай,не искам да те обиждам ,но "влез в час",ако обичаш. Казанчето/ имахме го същото в майка ми/ си е изкарало парита поне 10 пъти. Всяко нещо е с времето си. Смяната да ти струва много.
Не ме обиждате. По принцип сте напълно прав. За съжаление обаче, смяната на тоалетната чиния с моноблок заедно с разбиването на плочките на пода и поставянето после на нови като труд и материали ( моноблока и всичко покрай ремонта) излиза според офертата на майстора от порядъка на 5 мои пенсии:)
Предполагам, че за много хора това не са много пари, предполагам, че цената е съвсем нормална, но за моя бюджет е невъзможна.
Единствения вариант е смяна на казанчето с пластмасово, но пак труда и материалите ще излязат над 200 лева- казанче + нова тръба + каквото още каже майстора и една надница( което си е нормално). Но съпоставено с тубичка силикон например......
Иначе много искам да сменя всичко:)
Andri01 - майстор
Освен лепене с наличните в магазините материали,друго не виждам. Бих Ви помогнал с удоволствие,но сте доста далече. Успех.!!
miliad - майстор
Бинт и C200 e "изключително" сериозно.
С 200 е разтворимо от вода.
Махнете я тази тъпотия, изпразнете си казанчето, почистете от стогодишните налепи вътре и хубаво огледайте какъв е проблема. Пробив, уплътнение или каквото е там. Аз вече съм забравил как изглежда това нещо от вътре.
Освен силикони, се продават и разни смеси в малки опаковки за затваряне на пробойни във водни резервоари.
По хипермаркетите и строителните магазини ги има
chapara - майстор
Сериозна оферта на майстора при 467лв. минимална пенсия🤔 Май някои хора не познават парите :?
Лично мое мнение г-жо, че всичко направено без някои подмени, ще са хвърлени пари през балкона!
И аз бих Ви помогнал. Те така до там я докарахме.
Lutchezar - майстор
Слагал съм доста прилично казанче,което хората си бяха купили за 40 лева. Висок монтаж, 40 заедно с тръбата. Същия модел ни сложиха в офиса, ниско долу, под наем сме на държавна структура и те си имат собствен вик отдел. Ами нищо му няма на казанчето, Втора година работи. 2 дупки на стената най-много.
kozl - майстор
Силикона за да хване за метал яко чистене ще е. Кал, отлагания, ръжда.
Преди години и аз обгрижвах такова казанче додето се надянах на проблемни резервни части и казанчето отиде за скрап.
Това че в тръбата тече вода ми подсказва, че тази вода може да е от неуплътняване на "камбаната" и в този случай силикона нема да е в полза.
И понеже тва тука е форум направи сам по смисъла на форума го подмених с пластмасово сам.
Най-много време загубих да кривя PVC тръба, за да оформя прехода от изхода на казанчето до съществуващата тръба. Но сега пък в магазините има доста повече материали за по-лесно и бързо решение.

Но ако не си в състояние "направи сам" тогава въпросът е каква е цената на подмяната, а аз не искам да коментирам цени за труд.

Но подмяна само на казанчето ще е по-евтино от нов моноблок. Може да се търси казанче за висок монтаж, за да не се мести водопровода. Ще се спести от това.
Като се замисля за чугуненото казанче, което подмених, моноблок или ниско разположено казанче не беше удачно за изпълнение поради липса на място. Така че освен финансовите има и други фактори, които определят начина на изпълнение.
ivanovbg - майстор
Миналата година сменях на село чугуненото казанче с такова https://www.chichotom.com/%D0%91%D0%B0% ... 0%BE/p4995 10 мин. работа е. Всички дупки съвпаднаха без никакво преправяне. Излезе почти безплатно, че тогава желязото беше скъпо на вторичните.
  • 1
  • 2

Тема "Шупла в чугунено казанче за тоалетна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: